رشد 8 درصدی ارزش بازار فرابورس از ابتدای امسال

تهران- ایرنا- ارزش معاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با 2.2 درصد افزایش، میزان رشد خود از ابتدای سال جدید را به 8 درصد رساند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از فرابورس ایران، آیفکس در هفته‌ای که گذشت سه درصد رشد را تجربه کرد و در آخرین روز کاری هفته در بالاتر از ارتفاع دو هزار و ٤٩٣ واحدی ایستاد.
هفته معاملاتی گذشته در فرابورس که یک روز کاری نیز کمتر داشت با نقل و انتقال پنج هزار و 76 میلیون ورقه به ارزش 20 هزار و 185 میلیارد ریال به پایان رسید که در مقایسه با هفته کاری پیش از آن از افت حجم و ارزش معاملات حکایت داشت.
در هفته منتهی به 6 اردیبهشت‌ماه در بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس به ترتیب 489، یک هزار و 889 و دو هزار و 595 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 512، 5 هزار و 631 و 6 هزار و 283 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت و در بازار ابزارهای نوین مالی نیز شاهد تغییر مالکیت 102 میلیون ورقه به ارزش شش هزار و 759 میلیارد ریال بودیم.
از مبادلات انجام‌شده در بازار ابزارهای نوین مالی خرید و فروش پنج میلیون ورقه بدهی، 96 میلیون ورقه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و 290 هزار ورقه تسهیلات مسکن رقم خورد که ارزش این دادوستدها نیز به ترتیب چهار هزار و 818، یک هزار و 795 و 146 میلیارد ریال بود.
در همین حال هفته گذشته ارزش معاملات خرد بازار سهام در مجموع بازارهای اول، دوم، پایه، SME و مشتقه به رقم 13 هزار و 86 میلیارد ریال رسید که از این میزان، گروه فلزات اساسی با مبادلاتی به ارزش یک هزار و 567 میلیارد ریال، 12 درصد از ارزش کل معاملات را به خود اختصاص داد و در جایگاه نخست قرار گرفت. پس از آن گروه محصولات شیمیایی 10 درصد و انبوه‌سازی 7 درصد از ارزش کل معاملات را در اختیار گرفتند و در پله دوم و سوم ایستادند.
در این میان از مهمترین رخدادهای فرابورسی در هفته قبل می‌توان به درج نماد معاملاتی شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران پس از احراز تمامی شرایط پذیرش از تاریخ چهارم اردیبهشت ماه 98 به عنوان یکصد و نود و دومین نماد معاملاتی در بازار دوم اشاره کرد. این شرکت در تاریخ ششم آبان ماه 1397 در بازار فرابورس پذیرش شده بود و با نماد «دکپسول» در گروه مواد و محصولات دارویی زیرگروه داروهای شیمیایی و گیاهی قرار دارد.
اقتصام/ ٩٢٠٦**2078** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال