ناشر کودک و نوجوان:

تولید آثار خوب ادبیات کودک در شرایط کنونی سخت است

تهران- ایرنا- ناشر کودک و نوجوان مستقر در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: نویسندگان بسیار خوبی در حوزه کودک در کشور هستند که نوشته‌های خوبی نیز دارند اما تولید آثار خوب ادبیات کودک در شرایط کنونی سخت است.

مدیر انتشارات «گوهر اندیشه» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در حال حاضر وضعیت نشر یک کشتی به گل نشسته است که نجات آن حمایت و رسیدگی به شرایط مسبب این امر را می طلبد.
جعفر فرج زاده افزود: افزایش قیمت مواد اولیه صنعت نشر بویژه کاغذ گلاسه به حدی است که ناشر نمی تواند کتاب چاپ کند، چایخانه ها بخاطر گرانی مرکب و لیتوگراف به واسطه افزایش دوبرابری قیمت زینک، تقریبا نیمه تعطیل هستند.
این ناشر افزود: این شرایط به ناشر فشار آورده و باعث افزایش قیمت کتاب از سوی ناشران و در نتیجه کاهش خرید و رکود در حوزه کتاب می شود.
وی این رکود را در سال ۹۷ بسیار بیشتر از ۹۶ عنوان کرد و گفت: این شرایط باعث می شود با وجود اینکه نویسندگان بسیار خوبی در حوزه کودک در بخش های مختلف شعر و داستان اثر خلق می کنند، آثار آنها به مرحله چاپ و توزیع نرسد و مخاطبان از آن بی بهره بمانند.
این ناشر کودک، برگزاری نمایشگاه کتاب را فرصتی برای ناشران دانست تا از میدان ارتباطی وسیع تری با مشتریان کتاب و مخاطبان بهره مند شده و بخشی از رکود اقتصادی ناشی از شرایط حاکم در طول سال و زیان مالی را جبران کنند.
وی گفت با اشاره به نبود اطلاع رسانی دقیق از کتاب در طول سال، گفت: بنابراین نمایشگاه کتاب به عنوان مرکز عرضه آثار ناشران، تاثیر قابل توجهی در اقتصاد آنان دارد.
بیش از ۶۰ هزار جلد کتاب در بخش ناشران کودک و نوجوان در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شده است.
سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برپاست و چین مهمان ویژه این دوره نمایشگاه است.
فراهنگ**۳۰۰۹ ** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر