کاروان ورزشی دانشجویان به «یونیورسیاد» ایتالیا اعزام می شود

ارومیه - ایرنا - مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کاروان 45 نفری دانشجویان ایران در پنج رشته ورزشی تیر ماه امسال به ایتالیا اعزام می شود.

محمدحسین علیزاده روز جمعه در حاشیه مسابقات بین المللی ورزش دانشجویی به میزبانی دانشگاه ارومیه به خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون اعزام تیم دانشجویان در چهار رشته والیبال، تیراندازی، تیراندازی با کمان و تکواندو قطعی شده و به احتمال زیاد تعدادی هم برای شرکت در رشته دوومیدانی به این رقابت ها اعزام می شوند.
وی بیان کرد: سی امین دوره «یونیورسیاد» تابستانی دانشجویان جهان 12 تا 23 تیر با حضور صدها ورزشکار از نقاط مختلف جهان در شهر «ناپل» کشور ایتالیا برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همکاری و مشارکت لازم برای آماده سازی تیم های ملی دانشجویان اعزامی به «یونیورسیاد» با فدراسیون های مربوطه انجام شده و اردوهای آمادگی برای حضوری قدرتمند در حال برگزاری است.
مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم با اشاره به برگزاری المپیاد همگانی دانشجویان کشور با حضور 2 هزار دانشجو در 9 رشته ورزشی، گفت: در این رویداد مهم ورزشی دانشگاه الزهرا(س) تهران میزبان دختران و دانشگاه بوعلی همدان میزبان پسران دانشجو خواهد بود.
علیزاده افزود: همچنین مهر سال آینده برگزاری المپیاد دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه گیلان با حضور بیش از هفت هزار و 500 دانشجوی دختر و پسر را پیش رو داریم و این المپیاد از نظر تعداد شرکت کننده در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.
وی در خصوص فعالیت های عمرانی ورزشی وزارت علوم هم گفت: امسال با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال در راستای توسعه بخش عمرانی و تهیه تجهیزات ورزش دانشگاهی در نظر گرفته شده است.
علیزاده اضافه کرد: اجرای طرح ارزیابی و غربالگری برای 50 هزار دانشجو و بهره گیری از مشاوران ورزشی در دانشگاه ها از دیگر فعالیت های انجام شده طی یک سال اخیر است.
به گزارش ایرنا مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، برای حضور در مراسم افتتاحیه نخستین دوره مسابقات بین المللی ورزش دانشجویان به میزبانی دانشگاه ارومیه به این شهر سفر کرده است.
این مسابقات با حضور ورزشکارانی از کشورهای عراق، ترکیه، لبنان و استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در قالب 9 تیم در رشته های والیبال، فوتسال، بدمینتون و تنیس روی میز تا هشتم اردیبهشت در سالن دانشگاه نازلوی ارومیه در حال برگزاری است.
7156/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال