سازمان ملل: تشکیلات خودگردان فلسطین در حال فروپاشی است

تهران- ایرنا- سازمان ملل متحد اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین در حال فروپاسی اقتصادی و سیاسی است.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، در گزارش جدید فرستاده سازمان ملل به خاورمیانه که امروز منتشر شد، آمده است که در 6 ماه اخیر اوضاع سیاسی، انسانی و اقتصادی و وضعیت حقوق بشر در مناطق فلسطین به طور مستمر وخیم و احیانا دردناک بوده است.
بر این اساس، تلاش ها برای جلوگیری از وقوع هر گونه تنش جدید در جنوب فلسطین اشغالی و نوار غزه موفقیت آمیز بوده است.
در این گزارش از گسترش شهرک ها و خشونت شهرک نشینان صهیونیست در قبال فلسطینی ها و نیز ویران کردن خانه های فلسطینیان و رویارویی میان آنها و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی انتقاد شده است.
تهیه کنندگان این گزارش یادآورشدند که در این مدت زیان های طرف فلسطینی به رژیم صهیونیستی، ناشی از تظاهرات هفتگی نزدیک دیوار مرزی غزه بوده و در چارچوب این تظاهرات، تلاش هایی برای عبور از این دیوار به سمت اسرائیل صورت گرفته و بمب ها و موشک هایی از غزه به جنوب اسرائیل و مرکز آن شلیک شده است.
بر اساس این گزارش ، واکنش اسرائیل به این گونه اقدام های تحریک آمیز، سبب کشته شدن هفتاد تن از جمله 19کودک و زخمی شدن هزاران تن شده و میزان تلفات طرف اسرائیلی نیز یک کشته و هشت زخمی بوده است.
این گزارش، کمک رسانی به دولت فلسطین و تلاش برای پایان دادن به اشغالگری و دستیابی به راه حل ایجاد دو کشور بر اساس قطعنامه سازمان ملل و توافقنامه های بین المللی را ضروری دانسته و یاد آور شده است که تشکیل کشور فلسطین صرفا در غزه یا تشکیل آن بدون غزه، امکان پذیر نیست.
شبد**1480**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال