ورود دانشجویان به بازار کار با مدرسه اشتغال شریف

تهران- ایرنا- دوره سوم مدرسه اشتغال شریف با هدف کاهش فاصله میان توانمندی دانشجویان و نیازمندی های بازار از روز چهارم اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، هر سال افراد زیادی از دانشگاه‌های مختلف کشور دانش آموخته می‌شوند و به صف متقاضیان کار می‌پیوندند؛ اما در فضای کسب و کار، جایگاه حقیقی خود را پیدا نمی ‌کنند. این افراد در چنین شرایطی، معمولا با به خاطر آوردن سال‌های طولانی تلاش و تحصیل خود، دلسرد و ناامید می‌شوند. مساله مهمی که نباید از آن چشم پوشید این است که ورود به فضای کسب و کار، نیازمند آشنایی با آن و رعایت قواعدی است.
در همین خصوص مدیر مدرسه اشتغال شریف گفت: این مجموعه، اولین مدرسه اشتغال (careerschool) ایرانی است که از سال 1394 تاکنون با برگزاری جلسات مشاوره شغلی و دوره های آموزشی مختلف برای کاهش فاصله میان توانمندی دانشجویان و نیازمندی های بازار کار تلاش کرده است.
سحر احمدی افزود: مهم ترین مانع برای ورود دانشجویان و دانش آموختگان به بازار کار، نداشتن مهارت کافی برای تعامل با دنیای بیرون و شناخت ناکافی از خود و توانایی های خود است. دانشجویان در طول تحصیل بیشتر تمرکز خود را بر دانش و موارد درسی می گذارند و علی رغم داشتن تخصص، به دلیل نداشتن مهارت کافی برای ایجاد ارتباط با دنیای بیرون و تعامل با بازار کار در بیشتر موارد موفق به ارائه صحیح توانمندی های خود نمی شوند.
مدیر مدرسه اشتغال شریف هدف از انتخاب نام مدرسه برای این اتفاق را کاهش غرور کاذب دانشجویان بیان کرد و گفت: با توجه به بررسی ها و آمارهایی که از بیرون دانشگاه و شرکت ها به دست آورده ایم، اغلب دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود غروری دارند که البته تا حدی منطقی است، اما از یک حدی به بعد کاذب بوده و پس از ورود به بازار کار آسیب زننده است. از همین رو تلاش ما در مدرسه اشتغال شریف، ایجاد فضایی مشابه است تا داوطلبان خود را در غالب دانش آموز و نیازمند به آموزش پشت نیمکت قرار داده و فرصت تجربه مجدد را به آنها بدهیم تا پس از گذراندن دوره، توانمندتر و حرفه ای تر قدم به بازار بگذارند.
احمدی وجه تمایز مدرسه اشتغال شریف را بررسی دقیق فضای کسب و کار دانست و گفت: فعالیت ما در مدرسه پس از بررسی دقیق و کامل فضای کسب و کار با توجه به انتظاراتی که محیط بیرون از نیروی خود دارد، آغاز شده است. در واقع نکته حائز اهمیت این است که دانش آموخته ای که برای اولین بار قدم به دنیای بیرون از دانشگاه می گذارد باید چه ویژگی های فردی و مهارتی برای شروع کار به صورت حرفه ای داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: در همین راستا با استفاده از به روزترین تست ها و ابزارها به فاکتورهایی رسیده ایم که در قالب کلاس های آموزشی و پروژه های تیمی به داوطلبان ارائه می شود. در پروژه های تیمی از سیستم های کوچینگ و مانیتورینگ نیز استفاده می شود.
احمدی در ادامه یادآور شد: در مدرسه اشتغال شریف تلاش بر این است داوطلبان با نگاهی به درون خود، تیپ رفتاری و جنس شغلی خود را دریابند و پس از آن با آگاهی کامل از خود، اولین و مناسب ترین شغل را انتخاب کنند.
مدیر مدرسه اشتغال شریف خاطر نشان کرد: دوره سوم مدرسه اشتغال شریف اوایل اردیبهشت ماه امسال آغاز می شود و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد. در این دوره داوطلبان می توانند در بخش های صنایع، IT و نرم افزار، مهندسی شیمی، MBA و شیمی ثبت نام کنند.
وی در ادامه افزود: حامیان دوره سوم شرکت هایی فعال، در حوزه های الکترونیک، خودرو، فرآورده های نفتی، سرامیک و فرآورده های نسوزو دیجیتال مارکتینگ هستند. یکی از موارد مهم در دوره سوم، حضور شرکتی از شهر اصفهان است که در طول دوره به مدت سه الی چهار ماه در کنار داوطلبان حضور دارد. پس از اتمام آموزش، داوطلبان می توانند دوره کارآموزی و شغلی خود را در شهر اصفهان آغاز کنند.
احمدی درباره اساتید مدرسه اشتغال شریف گفت: تمامی مدرسان، با بیش از 15 سال سابقه، فعال در حوزه های روان شناسی و منابع انسانی هستند. یکی از مهمترین ویژگی های دوره سوم در مقایسه با دوره های قبل تمرکز بر مهارت های ورود به بازار کار و به موازات آن شروع دوره خودشناسی است. در دوره سوم علاوه بر آموزش های مهارتی، آموزش در زمینه تعامل با شرکت ها، گفتگو و شبکه سازی هم در نظر گرفته شده است که یقینا برای داوطلبان جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.
مدیر مدرسه اشتغال شریف از هدیه ویژه دوره سوم خبر داد و گفت: پذیرفته شدگان دوره سوم می توانند به صورت رایگان در دوره خودشناسی شرکت کنند.
احمدی گفت: پس از پایان دوره برای پذیرفته شدگان، پروفایل شغلی با توضیحات مدرسان و مربیان در خصوص مهارت های فردی و همچنین اطلاعاتی در خصوص تیپ رفتاری و شخصیتی در نظر گرفته شده است که قابل ارائه به تمام سازمان ها و شرکت ها است و در نوع خود بسیار کامل و ارزشمند است.
ظرفیت این دوره 50 تا 100 نفر است و از روز چهارم اردیبهشت افتتاح و روز پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه با تعداد 50 نفر این کلاس ها آغاز می شود.
احمدی با بیان اینکه تمامی دانشجویان می توانند در این کلاس ها شرکت کنند، عنوان کرد: اولویت با دانشجویان دانشگاه های تهران است. کلاس های آموزشی مدرسه اشتغال شریف یک دوره چهار و نیم ماهه بوده و ویژه فارغ التحصیلان یا در آستانه فارغ التحصیلی است.
لازم ذکراست؛ علاقه مندان می توانند برای ثبت نام دوره سوم مدرسه اشتغال شریف به سایت http://careerschool.ir مراجعه کنند.
**9465**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال