پاکستان: متعهد به اجرای طرح خط لوله گاز از ایران هستیم

اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان روز پنجشنبه بار دیگر تعهد این کشور را برای همکاری نزدیک با جمهوری اسلامی ایران در مورد اجرای طرح خط لوله انتقال گاز از ایران موسوم به پروژه «آی پی» اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، «محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز(پنجشنبه) در نشست خبری هفتگی خود در اسلام آباد گفت: در جریان سفر اخیر «عمران خان» نخست وزیر این کشور به ایران، دو طرف درخصوص طرح خط لوله آی پی نیز رایزنی کردند.
وی اظهار کرد: ایران و پاکستان با تاکید بر تعهد خود در قبال این طرح، بر همکاری نزدیک برای پیاده سازی این طرح توافق کردند.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، با تاکید بر اینکه ایران همسایه مهم و مسلمان ما است و مشترکات قوی تاریخی، فرهنگی و مذهبی میان دو کشور وجود دارد، افزود: سفر عمران خان به ایران در راستای رویکرد دولت اسلام آباد برای تقویت روابط با کشورهای همسایه انجام شد.
نخست وزیر پاکستان یکشنبه گذشته سفر رسمی خود را از مشهد مقدس آغاز کرد و سپس روز دوشنبه در تهران با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.
عمران خان در نشست هیات های عالیرتبه ایران و پاکستان با حضور دکتر روحانی گفت: پاکستان به دنبال یافتن مکانیسمی برای ارتقاء مناسبات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف بویژه نفت و گاز است.
دکتر روحانی نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت ارتقاء و تقویت سطح همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین تهران و اسلام‌آباد، اظهار کرد: مرزهای دو کشور باید مرزهای تجارت، ثبات و توسعه باشد و تهران آمادگی دارد همکاری‌های خود را با پاکستان در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت و گاز، برق، پتروشیمی، گردشگری، علمی، دانشگاهی و بهداشت و درمان بیش از پیش گسترش دهد.
وی همچنین طی نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر پاکستان گفت: ایران آماده است نیازهای نفتی پاکستان را تامین کرده و اقدامات لازم را در مورد تکمیل خط لوله گاز- که البته قبلا از سوی طرف ایرانی انجام شده است – را انجام دهد.
آساق*272*274**شبس**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال