استقبال گسترده روس ها از اکران دو فیلم ایرانی در مسکو

مسکو - ایرنا - فیلم «تهران شهر عشق» به کارگردانی علی جابر انصاری و «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول صدرعاملی که در جشنواره فیلم مسکو شرکت کرده اند در پایتخت روسیه به نمایش درآمده و استقبال گسترده مخاطبان را در پی داشته اند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، فیلم «سال دوم دانشکده من» در سالن شماره 7 سینمای «اوکتیابر» و فیلم «تهران شهر عشق» در سالن شماره 11 همین سینما نمایش داده شدند.
این دو فیلم مورد استقبال گسترده تماشاگران روس قرار گرفت و سالن سینما در هنگام نمایش هر دو فیلم مملو از تماشاگر بود.
فیلم «سال دوم دانشکده من» در بخش مسابقه جشنواره سینمایی مسکو شرکت کرده است و صاحبان این اثر امیدوارند یکی از جوایز این جشنواره را به خود اختصاص دهد.
این فیلم به تازگی اکران شده است و داستان مهتاب و آوا دانشجویان سال دوم یک دانشکده را روایت می کند که به اتفاق تعداد دیگری از همکلاسی‌های خود برای یک سفر چند روزه دانشجویی از تهران به اصفهان می‌روند.
ماجراهای این دو دوست در سفر اصفهان و مسائلی که بر اثر آن پیش می آید پیکره فیلم را تشکیل می دهد.
فیلم «تهران شهر عشق» هم یک فیلم اپیزودیک است و سه اپیزود دارد که هر اپیزود مربوط به یک شخصیت مستقل و با داستان مستقل است.
این سه شخصیت عبارتند از یک قهرمان بدنسازی سابق، یک منشی کلینیک زیبایی و لاغری و یک مداح افسرده؛ هر کدام از این سه نفر به نوعی تمایل به عشق و ارتباط در تهران پیدا می کنند.
با وجود آن که هر یک از این سه شخصیت دارای داستان مستقل و مخصوص به خود هستند اما هر سه داستان در یک موضوع کلی وجه اشتراک دارند.
هر سه شخصیت با وجود آن که سر و صدا و خودنمایی های بسیاری در ظاهر از خود نشان می دهند، اما در درون خود به شدت از احساس تنهایی رنج می برند. آنها برای پر کردن این خلا درونی به شناخت عمیق تری از درون خودشان و محیط بیرون شان (یعنی کلانشهر تهران) نیاز دارند که در ادامه به این درک عمیق می‌رسند و یاد می گیرند که با اراده ای مصمم به راهشان ادامه دهند.
قرار است فیلم «انتقال آتش» به کارگردانی محمد کرمانشاهی نیز که در جشنواره سینمایی مسکو شرکت کرده است امروز در سالن «گالاکتیکا» در هتل کاسموس مسکو نمایش داده شود.
رایزنی فرهنگی ایران در مسکو طی برنامه ای فرهنگی این فیلم را نمایش می دهد و قرار است کارگردان و بازیگران این فیلم نیز در برنامه شرکت کنند.
چهل و یکمین جشنواره بین المللی سینمایی مسکو روز سی ام فروردین ماه آغاز بکار کرده و امروز به کار خود پایان می دهد.
در جشنواره امسال بیش از 200 فیلم از کشورهای مختلف شرکت دارند.
روس ها جشنواره بین المللی فیلم مسکو را که توسط ژوزف استالین رهبر وقت شوروی بنا نهاده شد همتراز با جشنواره سینمایی کن و برلین می دانند.
این جشنواره که برای نخستین بار سال 1935 برگزار و پس از یک دوره طولانی متوقف شد از سال 1959 بار دیگر آغاز بکار کرد و هرساله برگزار می شود.
ریاست این جشنواره را نیکیتا میخالکف کارگردان و هنرپیشه معروف روس که به اسپیلبرگ روسیه مشهور است، برعهده دارد.
در سال های اخیر فیلم های ایرانی در جشنواره بین المللی سینمایی مسکو حضور گسترده ای داشته و چندین فیلم ایرانی جوایز برتر این مسابقات را از آن خود کرده اند.
سه سال پیش فیلم دختر ساخته سیدرضا میرکریمی حاضر در بخش اصلی رقابتی جشنواره بین المللی سینمایی مسکو سه جایزه اصلی برترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد و انتخاب دوم از نگاه بینندگان را کسب کرد.
اروپام*391*1346*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال