ناخرسندی اسلام آباد ازعدم تحقق وعده سعودی ها در خصوص زندانیان پاکستان

اسلام آباد- ایرنا- با گذشت بیش از دو ماه از وعده ولیعهد سعودی به دولت پاکستان مبنی بر تصمیم برای آزادی 2107 زندانی این کشور در عربستان، این وعده نه تنها عملی نشده، بلکه موجب نگرانی سیاستمداران پاکستانی نیز شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های پاکستانی، محمد بن سلمان در جریان سفر دو روزه خود به پاکستان در اواخر بهمن ماه گذشته، به درخواست «عمران خان» مبنی بر ارائه تسهیلات به کارگران و زندانیان پاکستانی در عربستان، دستور آزادی دو هزار و 107 زندانی پاکستانی را صادر کرد.
این دستور در حالی صادر شده که به رغم گسترش روابط سیاسی و اقتصادی ریاض و اسلام آباد در سال های اخیر، تاکنون تغییری در وضع اتباع و کارگران پاکستانی در این کشور ایجاد نشده است.
اکنون نمایندگان مجلس پاکستان نسبت به محقق نشدن وعده سعودی ها در این خصوص ابراز نگرانی کرده اند.
«ریاض حسین پیرزاده» از جناح مخالف دولت پاکستان در مجلس ملی گفت: بسیاری از زندانیان پاکستانی در عربستان به رغم پایان یافتن دوران حبس خود همچنان در بازداشتگاه بسر می برند و هیچ اقدامی برای آزادی آنان انجام نشده است.
خانم «جاویریا ظفر» نماینده پارلمان پاکستان در امور اتباع این کشور در خارج از کشور به اطلاع نمایندگان مجلس رساند که هم اکنون سه هزار و 400 پاکستانی در عربستان زندانی هستند.
یک گروه اجتماعی پاکستان موسوم به «پروژه عدالت» اعلام کرد: به رغم وعده ولیعهد سعودی برای آزادی زندانیان پاکستانی، تاکنون فقط 200 زندانی آزاد شده و روند رهایی دیگر زندانیان به کُندی پیش می رود.
سناتور «فرحت الله بابر» از حزب مردم پاکستان نیز از عمران خان نخست وزیر این کشور خواست تا موضوع تأخیر در آزادی زندانیان این کشور را با ولیعهد سعودی مطرح کند.
شبس**آساق**274**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال