گالری گردی در ماه کتاب

تهران - ایرنا - گالری های هنری پایتخت همزمان با روزهای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تلاش می کنند با نمایش آثار هنری هنرمندان، توجه اهل فرهنگ را به مراکز هنری نیز، جلب کنند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، گالری‌ها و مراکز هنری تهران میزبان نمایشگاه‌های جدید برای بازدید اهالی فرهنگ و هنر پایتخت هستند.

*«پناهگاه» در گالری ژاله
نمایشگاه گروهی نقاشی، طراحی ومجسمه با عنوان «پناهگاه» به نمایشگاه گردانی «مهرداد جعفری» ششم تا 16 اردیبهشت در گالری ژاله برگزار می شود.
دربخشی از استیمنت این نمایشگاه آمده است:« پناهگاه [ پ َ ] (اِ مرکب) آنجا که برای حفظ جان و سلامت پناه برند. روایت ما از نقطه ی شروع و حرکت ما به سمت پناهگاه است. نه موقعیت. استواراست نه جان و روح و سلامت ما در امان، ما در مسیر پناهگاه دفتر خاطرات مان را باز کردیم و هر آنچه برما گذشته را به تصویر کشیدیم، بی آنکه بدانیم چه چیزی در انتظار ماست. اینجا ساعت17:00عصر، هوای بارانی و سرد و هنوز چند روزمانده تا به مقصد (پناهگاه) برسیم، ما برای بقای خویش می کِشیم.»
گالری ژاله همه روزه جز شنبه ها از ساعت 16 تا 21 میزبان علاقه مندان خواهد بود. گالری ژاله در خیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر، پلاک 3 واقع شده است.
*«نقاشی های مینا سبزی» در گالری سیحون
نمایشگاه انفرادی آثار مینا سبزی جمعه 6 اردیبهشت در گالری سیحون افتتاح می شود و تا چهارشنبه 18 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه واقع در خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره 11 است.

*«گستره آواز شب در باغ طلایی» در گالری فرمانفرما
نمایشگاه انفرادی نقاشی های محمد نوریان با عنوان «گستره آواز شب در باغ طلایی» جمعه 6 اردیبهشت در گالری فرمانفرما تهران افتتاح می شود و تا جمعه 20 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «گسترۀ آواز شب در باغ طلایی» عنوانِ این نمایشگاهِ محمد نوریان است. وی در بخشی از استیتمنتش اظهار می کند گویی دنبال گمشده ای می گردد که برای یافتن آن راهی بس طولانی را در جهان نقاشی هایش طی می کند. در واقع محمد نوریان در آثارش جستجوگرانه در پی بازیابی دنیایی است که در جهان رویاهایش شکل گرفته است.»
این نمایشگاه واقع در خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی 2 است.

*«زوران» گالری شیرین
نمایشگاه انفرادی نقاشی های فرشاد نکومنش با عنوان «زوران» عصر جمعه 6 اردیبهشت در گالری شیرین افتتاح می شود و تا چهارشنبه 18 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این گالری واقع در خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی سیزدهم، پلاک 5 است.

*«استراحت سخت» در گالری اُ
نمایشگاه انفرادی حجم و چیدمان آرش فشارکی با عنوان «استراحت سخت» عصر جمعه 6 اردیبهشت در گالری اُ افتتاح می شود و تا چهارشنبه 18 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18، طبقه ی اول واقع شده است.
*«روییده» در گالری اعتماد 2
نمایشگاه انفرادی لاله معمار ‌اردستانی با عنوان «روییده» جمعه 6 اردیبهشت در گالری اعتماد 2 افتتاح می شود و تا سه شنبه 24 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه واقع در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک 25 است.
در بیانیه این نمایشگاه به قلم هلینا مریم قائمی آمده است:«سن و سال زندگی پانستجو برای فردی رهایی در شوفائام تا اصل ثابت نشانگر رشد این مجموعه، زاییده گذر از نقطه امن عادات مکرر زیسته است و جستجو برای فردیتی را بازنمایی می کند که در پی آزمون و خطای بسیار به جریان سیال زندگی پا می گذارد و سرانجام به خلوص و سادگی دست می یابد. این امر، نشانگر رشد نگرش و شور انسانی در مسیر آگاهی است. در این آثار، صیرورت در مقام تنها اصل ثابت هستی، ارج نهاده می شود و بر آن است که بگوید غنا در سادگی و رهایی در شکوفایی است.»

*«حوض و انتزاع» در گالری خط سفید
نمایشگاه نقاشی های آوا صالحی با عنوان «حوض و انتزاع» جمعه 6 اردیبهشت در گالری خط سفید افتتاح می شود و تا دوشنبه 16 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه واقع در خیابان ولیعصر، روبروی جام جم، کوچه پروین، پلاک 22 واقع شده است.

*«سرگیجه» در نگارخانه والی
نمایشگاه انفرادی نقاشی های کاویان هازلی جمعه 6 اردیبهشت در نگارخانه والی افتتاح می شود و تا سه شنبه 17 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه واقع در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 است.
*«بازی تاش و خط» گالری راه ابریشم
نمایشگاه کاریکاتور با عنوان «بازی تاش و خط» با آثاری از کامبیز درم‌بخش، احمد عربانی و جواد علیزاده 6 اردیبهشت در گالری راه ابریشم افتتاح می شود و تا چهارشنبه 27 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در بلوار کشاورز، بین وصال شیرازی و قدس، ساختمان تکنو آجر، پلاک 210 واقع شده است.

*«سـالانه کارت پستال» در نگارخانه لاله
نشانی این نمایشگاه خیابان کریم خان زند، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک 30 است.
«منظری برای ندیدن» در گالری Ag
نمایشگاه انفرادی عکس های محسن یزدی‌پور با عنوان «منظری برای ندیدن» جمعه 23 فروردین در گالری Ag افتتاح شد و تا جمعه 27 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «مدرنیسم، مختصات زندگی ما را عوض کرده و زندگی در شهر مدرن، ملزومات جابجایی را. مفهوم «سفر» که پیش از این به معنی خارج شدن از شهر بود، حالا در جابجایی های داخل شهر هم کاربرد پیدا کرده است.
این سبک جدید زندگی، مرا به درک جدیدی از زندگی رساند: تقاطع، ناقض چشم‌انداز انسان از زمین است.»
این نمایشگاه واقع در خیابان کریم‌خان زند، خیابان عضدی جنوبی، پلاک 43 است.

* «انقلاب هنر» در صبا
همزمان با 20 فروردین ماه، به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی نمایشگاه نقاشی «انقلاب هنر» در نگارخانه خیال صبا فرهنگستان هنر برپا ‌شد.
در این نمایشگاه بیش از 80 اثر نقاشی از نقاشان معاصر همچون احمد اسفندیاری، حبیب الله آیت اللهی، حبیب الله صادقی، کاظم چلیپا، مصطفی گودرزی، ناصر پلنگی، مرتضی اسدی، غلامعلی طاهری و آثار اساتید خیالی‌نگاری با مضامین انقلابی همچون محمد فراهانی، علی اکبرلرنی، منصور وفایی و حسین حسینی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
این نمایشگاه همه روزه تا 10 اردیبهشت ماه، از ساعت 10 الی 19 به جز روزهای تعطیل میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

*«بهرام گوهری» در گالری گلستان
نمایشگاه انفرادی عکس های بهرام گوهری جمعه 30 فروردین ماه در گالری گلستان افتتاح می شود و تا تا 4 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این عکاس در استیتمنت نمایشگاه خود آورده است: «انسان و انسانیت از ابتدا تا به حال سوژه کارهایم بوده و خواهد بود. گاهی پوشش حجاب و چادرهای دوره قاجار و گاهی ایستاندن آدم‌هایی در کنار تخت جمشید و فرهنگ کهن ایران. گاهی نیز جستجو در زیر پوست انسان در استخوان‌ها و جمجمه‌های زندگی پس از مرگ و گاهی با بیگ بنگ و پیدایش جهان هستی سوژه عکس‌هایم بوده است. اکنون زندگی روزمرگی در میان رنگ‌ها و نورها سوژه کارهایم است.»
نمایشگاه بهرام گوهری در تاریخ 30 فروردین از ساعت 4 تا 8 شب در گالری گلستان به آدرس دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 برگزار خواهد شد.

* «تکرار» در گالری اِمکان
نمایشگاه انفرادی عکس های غزاله هدایت با عنوان «تکرار» جمعه 23 فروردین در گالری اِمکان افتتاح شده است و تا جمعه 6 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه واقع در خیابان میرزای شیرازی، کوچه دوم، پلاک 3، زنگ یک است.

* «بی‌شمار» در گالری شیرین
نمایشگاه انفرادی فرح سلطانی با عنوان «بی‌شمار» که در تاریخ 23 فرودین ماه در گالری شیرین افتتاح شد تا چهارم اردیبهشت ماه میزبان این نمایشگاه خواهد بود و همچنین نمایشگاه گروهی با عنوان «نورچشمی‌های اتاق آئینه» از نخستین نمایشگاه‌های سال 98 این گالری محسوب می‌شود.
این گالری در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه 13، پلاک 5 واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت 11 الی 19 اعلام شده است.
فراهنگ**9031** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال