دو و میدانی قهرمانی آسیا؛

نمایندگان دو 5 هزار متر و پرش ارتفاع کشورمان حذف شدند

تهران- ایرنا- دو و میدانی کاران ایران در روز پایانی مسابقات قهرمانی آسیا در ماده 5 هزار متر و پرش ارتفاع نیز همانند سایر نمایندگان ایران به جز «احسان حدادی» و «بهنام شیری» در پرتاب دیسک ناکام بوده و عنوانی کسب نکردند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا؛ درحالیکه تلاش ورزشکاران ایرانی در سه روز برگزاری این مسابقات یک مدال طلا و یک نقره در پرتاب دیسک بود و همه به رقابت های پنج هزار متر و پرش ارتفاع در روز پایانی چشم داشتند نمایندگان ایران دراین دو ماده نیز موفق نبودند.
«حسین کیهانی» و«جلیل ناصری» در روز پایانی این مسابقات و در رقابت های پنج هزار متر به دیدار رقبای خود رفتند و درپایان با کسب نتایج ضعیف دستشان از کسب مدال کوتاه ماند.
کیهانی که پیش از این در رقابت های سه هزار متر با مانع چهارم شده بود چهارشنبه با ثبت رکورد 13 دقیقه، 56 ثانیه و 86 صدم ثانیه در پنج هزار متر هشتم شد و ناصری نیز با رکورد 14 دقیقه و 19 ثانیه و 82 صدم ثانیه درجایگاه نهم جدول رده بندی این ماده قرار گرفت.
دراین ماده نمایندگان بحرین اول و دوم شده و نمایندگان ژاپن عناوین سوم و چهارمی را از آن خود کردند.
همچنین «کیوان قنبرزاده» در پرش ارتفاع از مانع 2 متر و 19 سانتی متری عبورکرد و در این دسته یازدهم شد.
بهنام شیری (پرتاب دیسک)، حسن تفتیان (100 متر و 200 متر)، حسین کیهانی (3000 متر بامانع و 5000 متر)، امیر مرادی (800 متر و 1500 متر)، مسلم نیادوست (1500 متر و 3000 متر با مانع)، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع)، مهسا میرزاطبیبی (پرش با نیزه)، تکتم دستاربندان (800 متر و 1500 متر)، شهلا محمودی (400 متر بامانع)، مهدی پیرجهان (400 متر بامانع)، ژاله کاردان (پرتاب دیسک)، الناز کمپانی (100 متر بامانع)، جلیل ناصری (5000 متر و 10000 متر)، علی فهیمی (800 متر) و شاهین مهردلان (پرتاب وزنه) 16 وزرشکار اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه هستند.
دراین بین تنها احسان حدادی و بهنام شیری موفق به کسب مدال شده و عناوین اول و دوم جدول رده بندی مسابقات پرتاب دیسک را آن خود کردند.
پیش از این « مجید کیهانی» رییس فدراسیون و «تیمور غیاثی»سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دو و میدانی از کسب حداقل 4 مدال در این رقابت ها به ایرنا خبر داده بودند.
این درحالی است که در بیست و دومین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا که به میزبانی هند در بوبان سوار از منطقه اودیشا برگزار شد، احسان حدادی(پرتاب دیسک، طلا)، حسن تفتیان (100 متر، طلا)، حسین کیهانی (3000 متر با مانع، طلا)، علی ثمری (پرتاب وزنه، طلا)، مسلم نیادوست (1500 متر، برنز) صاحب مدال شدند و ایران در جایگاه چهارم آسیا ایستاد.
شبک**ورزشی **9144**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال