اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی صدا و معرفی برگزیدگان

تهران- ایرنا- مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس صدا شامگاه چهارشنبه (چهارم اردیبهشت) با معرفی برگزیدگان در سالن مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، این مراسم با علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما، حمید شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی و جمعی از مسئولان این رسانه و هنرمندان داخلی و خارجی برگزار شد.

*رادیو نیازمند حمایت است
حمید شاه آبادی به عنوان اولین سخنران در این مراسم گفت:
شاه آبادی اظهار داشت: از طرف همه اصحاب رادیو می‌خواهم که در سال 98 و در هشتاد سالگی رادیو این رسانه را حمایت کنند تا رادیو به جایگاهی که شایسته آن است برسد و موفقیتش هر روز بیشتر شود. برای آنکه تولیدات رادیویی ما در حد بین المللی باشد تمام تلاش خود را برای استفاده از آخرین دستاورد جهانی استفاده خواهیم کرد و دراین راه به هدایت ریاست سازمان صدا و سیما نیازمندیم.
وی افزود: در هیاهو و این فضای ملتهب امروز رسانه ها، رادیو در کشور ما به خوبی و در آرامش کار خود را انجام داده است. از همه تهدید ها فرصت ساخته است و اصحاب رسانه ها توانسته اند به خوبی کار خود را انجام دهد. امروز که 79 سال از شروع کار رادیو در ایران می‌گذرد کشور ما در این راه موفق بوده است.

* رادیو مرجعیت و کیفیت خود را حفظ کند
علی عسکری رییس سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم گفت: رادیو باید مرجعیت خود را حفظ کند و ارتقا بدهد و این مرهون به کیفیت است؛ اگر کیفیت خود را در بخش های مختلف حفظ کند طبعا رادیو مرجعیتی که امروز دارد وبسیار فاخر است حفظ می کند و در آینده آن را رشد می‌دهد.
عسکری ادامه داد: رادیو باید جوان گرایی کند. این رسانه باید نهادهای مردمی را فعال کند چون یک رسانه مردمی است، به خصوص نهاد های خیریه که مشکلات مردم را در سختی ها حل می‌کند برای مثال رادیوامداد برای کمک به سیل زدگان خیلی موثرعمل کرد باید همکارانم در این راستا همین مسیر را طی کنند. رادیو باید قرار گاه جنگ نرم باشد، امروز ما با یک پدیده جهانی رو به رو هستیم که در جهت تخریب فرهنگ کار می کنند و رسانه رادیو باید عالمانه و هوشمندانه در حفظ فرهنگ خانواده و جوانان بکوشد.

** رادیو به تحقق 'سال رونق تولید' کمک کند
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید است اظهار داشت: ما در سال رونق تولید ملی وظیفه بسیاری در قبال تولید ملی داریم. رادیو باید یک ستاد تشکیل دهد، مشکلات تولید را رصد کند و در جهت رفع مشکلات و تولیدات ملی قدم بردارد و راهکاری ارائه دهد. رادیو باید دلبستگی به کالای ایرانی را افزایش دهد و کاهش کالای خارجی را پیگیری کند تا تولید کالای ایرانی رشد کند.
در ادامه این مراسم، برگزیدگان جشنواره به شرح زیر معرفی شدند:
* برگزیدگان بخش مردمی به انتخاب هیات داوران
- لوح تقدیر و جایزه دوم بخش پادکست، حسین عباسی فر برای اثر «دورهمی های تلگرامی»
- لوح تقدیر و جایزه اول بخش پادکست، احمد رضا موسوی برای اثر« بابام دوست بیل گیتسه»

* برگزیدگان مردمی بخش گزارش
- هیات داوران در بخش گزارش ، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.
- لوح تقدیر و جایزه دوم به صورت مشترک تعلق گرفت به زهره دهقانی برای گزارش «شهروندان ارشد» و مریم خادمی برای گزارش «ساخت ایران»

* برگزیدگان مردمی بخش موسیقی
- لوح و جایزه دوم به مهرزاد خواجه امیری برای موسیقی بی کلام «خاطرات شیرین» رسید
- لوح و جایزه اول به محمد مهدی ساوه برای خوانندگی «جوان ایرانی» رسید

* برگزیدگان مردمی بخش خلاقانه
- لوح تقدیر و جایزه دوم برای مجید یوسفی رامندی برای اثر «کلاه کاسکت»
- لوح تقدیر و جایزه اول برای فاطمه حدادی برای اثر «سکوت صدا»

*برگزیدگان آموزشی - سرگرمی بخش بین الملل
- لوح تقدیر و جایزه دوم به طور مشترک به فروزان سروی برای برنامه ستاره شو از مرکز همدان و شهرزاد مظفری برای برنامه پرپریک از استان لرستان رسید.
- تندیس و لوح تقدیر و جایزه اول بخش آموزشی- سرگرمی لاتیندو کانگو از رادیو هند

* برگزیدگان پی اس ای بخش بین الملل
- لوح تقدیر و جایزه دوم تعلق گرفت به تارون کانتی روت از رادیو هند
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول به محسن شاهمرادی برای اثر «آلزایمر» از رادیو فرهنگ رسید.

* برگزیدگان شخصیت بخش محور بین الملل
- لوح تقدیر و جایزه دوم به مهدی شاه رضایی برای برنامه «عصر من» از رادیو جوان
- عبدالله علایی برای برنامه «به رنگ خدا» از رادیو ایران
- تندیس، لوح تقدیرو جایزه اول به محد صالح اعلا برای برنامه «آب و تاب» از رادیو ایران

* برگزیدگان مستند بخش بین الملل
- لوح تقدیر و جایزه دوم به طور مشترک به زهرا قائدی برای مستند «عماد تولدت مبارک» از رادیو ایران و مهران مجید پناه برای مستند « مادرانه» از مرکز سمنان
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول به لیام ابرین وکتر کین از ایرند تعلق گرفت

* برگزیدگان مستند نمایشی بخش بین الملل
- لوح تقدیر و جایزه دوم مهدی آذری برای اثر« بر اوج آسمان» از مرکز گیلان
- هیات داوران در بخش مستند نمایشی ، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

*برگزیدگان مینی فیچر بخش بین الملل
- لوح تقدیر و جایزه دوم به طور مشترک رسید به مرتضی میلانی برای مینی فیچر «نهنگ آبی» از رادیو سلامت و منصوره توحید لو برای مینی فیچر «ویولون» از رادیو جوان.
- هیات داوران در بخش مینی فیچر ، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

* برگزیدگان نمایش کوتاه بخش بین الملل
- لوح تقدیر و جایزه دوم به فرهاد امینی برای نمایش «ساعت ده و دو دقیقه » از رادیو نمایش رسید.
- هیات داوران در بخش نمایش کوتاه ، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

* برگزیدگان فیچر، مینی فیچر بخش آزاد
- لوح تقدیر و جایزه دوم بخش فیچر به زهره سربازی برای اثر «نیایش» از رادیو ایران رسید
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول بخش مینی فیچر به زهرا قائدی برای اثر «مرگ کسب و کار من است» از رادیو ایران

*برگزیدگان نمایش کوتاه بخش آزاد
- لوح تقدیر و جایزه دوم به سعیده فرضی برای نمایش کوتاه «سرپیچه» از رادیو نمایش رسید
- هیات داوران در نمایش کوتاه بخش آزاد ، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

* برگزیدگان پی اس ای بخش آزاد
- لوح تقدیر و جایزه دوم به مجتبی حسنی برای پی اس ای «تصادف» از رادیو ایران
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول بخش پی اس ای به انسیه شمس اللهی برای اثر«صبر» از رادیو فرهنگ

*برگزیدگان مستند بخش آزاد
- لوح تقدیر و جایزه دوم به رقیه آقازاده برای مستند «پیام امید» از رادیو گفتگو رسید
- هیات داوران در مستند بخش آزاد ، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

* برگزیدگان خلاقانه بخش آزاد
- لوح تقدیر و جایزه دوم به منصوره توحید لو برای برنامه «دروازه دولت » از رادیو تهران رسید.
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول به نیما نعمتی زاده برای نمایش «روایتی موازی از زندگی » از رادیو تهران رسید

* برگزیدگان مستمر غیر نمایشی
- لوح تقدیر و جایزه دوم صدابرداری به علی طاهری فرد صدا بردار برنامه خط آزاد از رادیو جوان رسید
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول به علیرضا آزادگان مهر صدا بردار برنامه «صبح جمعه با شما » ازرادیو ایران رسید.

* برگزیدگان نویسنده
- هیات داوران ضمن تقدیر از زهرا یساقی نویسنده برنامه «جوان ایرانی سلام» از رادیو ایران
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول در بخش نویسندگی به حسین آهی برای نویسندگی بخشس «شبانگاهی چهارشنبه ها » از شبکه رادیویی پیام اهدا شد

* برگزیدگان بخش گزارشگری
- لوح تقدیر و جایزه دوم به سهیل عبدالعلی زاده گزارشگر برنامه «تهرانک» از رادیو تهران رسید
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول به مژگان نظری گزارشگر برنامه «پارسی گویان» از رادیو ایران رسید.

* برگزیدگان کارشناس – مجری
- لوح تقدیر و جایزه دوم شهاب شهرزاد کارشناس – مجری برنامه «کافه هنر» ازرادیو ایران
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول به حسین آهی مجری بخش «شبانگاهی چهارشنبه ها» از رادیو پیام

* برگزیدگان گوینده زن
- لوح تقدیر و جایزه دوم الهام حسینی گوینده برنامه « نیمکت» ازرادیو ورزش
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول به فاطمه صداقتی گوینده برنامه «خط آزاد» از رادیو جوان رسید

*برگزیدگان گوینده مرد
- لوح تقدیر و جایزه دوم سبحان اکرامی گوینده برنامه «صبح ورزش» از رادیو ورزش
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول حسین همایی گوینده برنامه « راه شب» از رادیو ایران

* برگزیدگان آثار قابل تقدیر
- لوح تقدیر و جایزه اثر قابل تقدیر به یوسف فرجی تهیه کننده برنامه « نیمکت» از رادیو ورزش
- لوح تقدیر و جایزه او اثر برگزیده به نیما نعمتی زاده تهیه کننده برنامه « تهرانک» از رادیو تهران
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اثر برتر به محمد اسماعیل پور تهیه کننده برنامه « پارسی گویان» از رادیو ایران رسید

* برگزیدگان بخش مستمر نمایشی
- تندیس و لوح تقدیر و جایزه صدابرداری به پیروز صدرایی برای نمایش «سوغاتی»
- تندیس ، لوح تقدیز و جایزه افکتور به نرگس موسی پور برای نمایش«تا آبی آسمان»
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه نویسندگی نمایش به حمید رضا پورعلی پور برای نمایش «سوغانی»

* برگزیدگان بازیگر زن
- لوح تقدیر و جایزه دوم بازیگر زن به فریبا متخصص برای نمایش «پنجه خرس»
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول زن به فریده دریا مج برای نمایش «تا آبی آسمان»

* برگزیدگان بازیگر مرد
- لوح تقدیر و جایزه دوم بازیگر مرد رضا عمرانی برای نمایش « پنجه خرس»
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول مرد علی میلانی برای نمایش «تا آبی آسمان»

* برگزیدگان کارگردانی
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول کارگردانی به ایوب آقا خانی برای نمایش «سوغاتی» رسید.

* برگزیدگان تهیه کنندگی
- تندیس، لوح تقدیر و جایزه اول تهیه کنندگی به فرشاد آذر نیا برای نمایش «سوغاتی » رسید.
بنا به این گزارش، درادامه مراسم یک قطعه نمایشی رادیویی اجرا شد و از چهار کتاب معاونت صدا رونمایی شد، برای اولین بار یکی از امکانات رادیویی بر مبنای مدرنترین تکنولوژی‌های صداپایه رونمایی شد همچنین از خانواده شهید احمدی روشن، خانواده شهید شهریاری، خانواده شهید مدافع حرم خزایی، شهید مدافع حرم جوانمرد در این مراسم تجلیل شدند.
فراهنگ**9210**1983** 1723

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال