دکتر هاشمی در نشست معارفه و تکریم مدیران کل محصولات خبری و مالی

مدیران جدید ایرنا گسترش تعاملات داخلی و خارجی را سرلوحه کار خود قرار دهند

تهران - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی می گوید: ایرنا برآن است تا تعاملات خود را با سایر سازمان ها در داخل و خارج از کشور گسترش دهد و از این رو مدیران جدید نیز باید این مهم را سر لوحه کار خود قرار دهند .

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، «سید ضیاء هاشمی» روز چهارشنبه در جلسه تودیع و تکریم مدیران کل جدید و قدیم محصولات خبری و مالی ایرنا عنوان کرد: محصولات خبری باید به خوبی معرفی و عرضه شود و در یک تعامل سازنده و خلاقانه با سایر نهادهای داخلی و خارجی مورد توجه و استفاده قرار گیرد.
مدیرعامل ایرنا تصریح کرد: از مدیریت های جدید توقع می رود تعاملات سازمان را با سایر سازمان ها در داخل و خارج از کشور گسترش دهند.
یادآور می شود در این نشست حامد صمدی به عنوان مدیرکل جدید محصولات خبری و مسعود وصلتی به عنوان مدیر کل جدید امور مالی معرفی شدند . همچنین از خدمات مهدی بهرامی کیان مدیر سابق محصولات خبری و امیر ابراهیم باقی زاده مدیر مالی پیشین قدردانی شد .
مدیرعامل ایرنا در ابتدای سخنان خود در باره سیل امسال که بیش از 21 استان کشور را درگیر خود کرد، گفت: هر چند سیل خرابی های بسیاری را در پی داشت و جمعیت زیادی از مردم ناچار به ترک خانه و کاشانه خود شدند اما در سال جدید اغلب استان ها از نظر طبیعی و زیست محیطی به مراتب وضعیت بهتری را نسبت به سال های گذشته تجربه کردند.
هاشمی ادامه داد: ما عوارض وقوع این سیل را مشاهده می کنیم اما از اهمیت و ارزش باران به عنوان یکی بزرگ ترین رحمت های الهی و برکات آن نباید غافل شد. به همین سیاق مسائل سیاسی کشور نظیر تحریم ها و تهدیدها باید منشاء همبستگی بیشتر اجتماعی و ملی، و افزایش خودباوری و اتکا به ملت باشد؛ که این مهم بی تردید می تواند ثمرات ارزشمندی را در درازمدت برای همگان به ارمغان آورد.
وی در ادامه محصولات خبری را حلقه اتصال حوزه های اجرایی و خبر عنوان کرد و افزود: باید از این محصولات و همه ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن استفاده شود و این مهم با تولیدات عرصه خبر، عکس، فیلم، گرافیک و تحول حوزه فناوری که در ماه های آتی نیز گسترش می یابد، امکان پذیر است.
به گفته هاشمی، محصولات خبری حلقه اتصال حوزه های اجرایی و خبر است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد .
وی با اشاره به تحولات عرصه رسانه افزود: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز باید متناسب با این تحولات پیش رود و به روز شود و برای این مهم از همه توانمندی ها استفاده شود.
هاشمی با بیان این که ایرنا از نظر اقتصادی نیز باید ارتقا یابد؛ افزود: در حال حاضر 100درصد هزینه های سازمان توسط دولت تامین می شود؛ این در حالی است که این سازمان دارای ظرفیت درآمدزایی است و باید از این امکان به نحو شایسته استفاده کند.
وی ادامه داد: این مهم مستلزم بهره برداری از تجارب گذشته، مطالعات و همچنین ارتباطات و تعاملات گسترده است و اگر در کوتاه مدت نیز محقق نشود در میان مدت و بلند مدت بی تردید قابل دستیابی است.
هاشمی یادآور شد: مدیریت جدید ایرنا با توجه به اینکه این سازمان قدیمی ترین و مهم ترین خبرگزاری ایران به شمار می رود و توانمندی لازم را دارد ، در مسیر این حرکت حمایت های لازم را نیز خواهد داشت .
مدیرعامل ایرنا در ادامه خروجی های این سازمان را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: اثرگذاری سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بسیار مهم و ارزشمند بوده است.
وی با اشاره به مخاطبان عظیم این سازمان خبری گفت: بسیاری از سازمان ها با وجود نیروی عظیم انسانی اثرگذاری ایرنا را ندارند و این امر مرهون زحمات و همت همه همکاران در هریک از مراکز و دفاتر داخلی و خارجی است.
در ادامه این نشست خانم «ماریا دوتسنکو » رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در سخنانی با قدردانی از مدیرعامل ایرنا گفت : یکی از امتیازات این سازمان این است که نزدیک به 50 درصد مدیران ایرنا را بانوان تشکیل می دهند، رویه ای که در سازمان ملل نیز وجود دارد .
وی با اشاره به سابقه همکاری این سازمان با ایرنا گفت : تعاملات دو طرفه پیوسته سازنده بوده است .
رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحدد در ادامه از پوشش اخبار این سازمان توسط ایرنا تشکر کرد .
وی به برگزاری نمایشگاه مشترک ایرنا و سازمان ملل با همکاری وزارت خارجه در سال های اخیر نیز اشاره ای داشت و افزود: آثار مشترک فیلم و عکس تاکنون در 12 شهر ایران به نمایش گذاشته شده است .
دوتسنکو این توضیح را نیز داد که به زودی تعدادی از آثار برجسته این نمایشگاه در قالب کتابی منتشر می شود .
رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل با تقدیر از حضور پر رنگ دولت ایران در حمایت همه جانبه از سیل زدگان افزود: سازمان ملل در پی تولید فیلمی از سیل ایران است تا بتوان بخشی از کمک های جهانی را جذب کرد.
**9484**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال