به دنبال گردن زدن 37 نفر در عربستان؛

حزب الله لبنان جنایت های ریاض را محکوم کرد

بیروت - ایرنا- جنبش حزب الله لبنان جنایات عربستان علیه دهها شهروند بی گناه این کشور را که خواستار حق آزادی بیان هستند، بشدت محکوم کرد.

این حزب در بیانیه خود که رونوشت آن به شامگاه چهارشنبه دفتر ایرنا در دمشق ارسال شد، ضمن اعلام همبستگی و همدردی با خانواده های شهدا در عربستان از خداوند متعال برای بازماندگان آنان صبر و اجر مسئلت کرد.
این حزب در ادامه بیانیه خود با اشاره به این که خون افراد بیگناه راهی برای رستگاری مردم مظلوم است، تاکیدکرد که بر اساس سنت الهی پیروزی برای مستضعفان علیه ستمگران است و آنان به زوال خواهند رفت.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما ایالات متحده آمریکا را به عنوان یک شریک اصلی این رژیم در مسئولیت خود برای جنایات فجیع از زمان تأسیس آن و با زور شمشیر، خشونت، قتل و کشتار جمعی می دانیم که در همه جا مرتکب شده است.
حزب الله لبنان یادآور شد که حمایت ها و اقدامات آمریکا از عربستان موجب شده است تا جامعه بین المللی در حفاظت و مراقبت از حقوق انسان ها چشم پوشی کند و دلیل آن نیز این است که واشنگتن می خواهد از منافع مالی و نفت محافظت کند.
این حزب افزود: ما از مردم جهان و سازمان های بین المللی، بشردوستانه و حقوق بشر می خواهیم تا به سکوت خود در این زمینه پایان داده و دولت های خود را تحت فشار قرار دهند تا اقدامات وحشیانه و بیرحمانه این رژیم را افشا کند و روابط و نقش آن را در ایجاد، حمایت از سازمان های تروریستی آشکار سازند.
حزب الله در پایان بیانیه خود سکوت جامعه بین الملل را در مورد جنایات انجام شده توسط رژیم عرب و ابزارهای آن در سراسر جهان از جمله اعدام های اخیر محکوم کرد و افزود که این سکوت موجب تشویق و ادامه جنایات این رژیم شده که هیچ مرز و حدی برای آن قائل نیست.
عربستان به تازگی 37 نفر را که عمده آنان شیعه بودند، گردن زد .
شبک**خاورم*1436*1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال