رئیس بنیاد شهید:

مطالبات خانواده های شهدای آسیب دیده در سیل پرداخت می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مطالبات معوق خانواده های شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز چهارشنبه در جمع مدیران و اعضای ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید با اشاره به بروز حادثه سیل در برخی استان‌های کشور، افزود: متأسفانه به دلیل جاری شدن سیل، منازل و اثاثیه، محل کسب و مزارع کشاورزی برخی از ایثارگران دچار آسیب شده است و بنیاد نیز از ساعات اولیه با تشکیل ستاد ویژه‌ای جبران خسارت‌های وارده را پیگیری کرده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید با اشاره به حضور مستمر مسئولان ارشد بنیاد در مناطق سیل زده ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته امیدواریم علاوه بر بهره‌مندی ایثارگران از خدمات و تسهیلات دولت در بخش‌های مختلف، خسارت‌های ایثارگران با راهکارهای ویژه‌ای جبران شود که یکی از مهمترین تمهیدات، جبران خسارت منازل ایثارگران تا سقف 35 میلیون تومان توسط شرکت بیمه‌گر است.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی 2 هزار و 150 خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، افزود: با اقدامات صورت گرفته پرونده هزار و 870 منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت هزار و 460 پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به 180 پرونده نیز پرداخت شده است.
وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود.
شهیدی در مورد دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخشی از سخنان خود به ادامه برخی مشکلات در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما مشکل اسکان موقت در خوزستان و برخی مناطق دیگر وجود دارد که این موضوع در اولویت پیگیری بنیاد قرار دارد.
وی افزود: هرچند بیش از صد نفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، لذا پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد.
شهیدی در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.
اجتمام*٧٢6٨*1095*1193

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال