جنیدی:

مرحوم کشاورز برای دادرسی عادلانه بسیار تلاش کرد

تهران - ایرنا- معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: مرحوم «بهمن کشاورز» در دو حوزه دادرسی عادلانه و استقرار حقوق و آزادی های مردم بسیار تلاش کرد که شایسته تقدیر است.

«لعیا جنیدی» در حاشیه جلسه امروز - چهارشنبه - هیات دولت در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا به نقش و جایگاه مرحوم بهمن کشاورز اشاره کرد و اظهارداشت: آن مرحوم حقوقدان بسیار فعال و وکیل شناخته شده ای بود؛ باید برای اقدامات و فعالیت های وی در حوزه «دادرسی عادلانه» و«استقرار حقوق و آزادی های مردم» که در نوشته های آن مرحوم کاملا مشخص و مشهود است، ارزش قائل شویم.
معاون حقوقی رییس جمهوری همچنین تلاش های مرحوم کشاورز را برای تشکل‌های صنفی وکلا، اقدامات درخور تقدیر عنوان کرد و گفت: باید از همه کسانی که در ساماندهی تشکل‌های حرفه ای و توانمند کردن آنها که مرحوم کشاورز نمونه برجسته از این اشخاص در حوزه حقوق است، تقدیر و تجلیل شود زیرا هر جامعه ای بیش و پیش از هر چیزی، با نهادهای مدنی و حرفه ای خود سامان می یابد.
جنیدی همچنین با تسلیت در گذشت بهمن کشاورز به خانواده و فرزندان وی و ابراز همدردی با آنها، اظهار داشت: معاونت حقوقی رییس جمهوری هم به صورت رسمی پیام تسلیت صادر و منتشرمی کند.
به گزارش ایرنا، بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان برجسته کشور صبح روز گذشته (سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.
کشاورز متولد 1323 وکیل پایه یک دادگستری و رییس پیشین اتحادیه سراسری کانون ‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) بود، وی در فاصله سال های 1384 تا 1390 و 1392 تا 1396 ریاست این اتحادیه را برعهده ‌داشت.
کشاورز که بیشتر به دلیل وکالت غلامحسین کرباسچی شهردار پیشین پایتخت در جریان دادگاه موسوم به پرونده شهرداری تهران که یک سال پس از انتخابات دوم خرداد 76 و پیروزی اصلاح طلبان درسال 1377 برگزار شد، نزد افکارعمومی ایران شناخته شده‌ است.
بهمن کشاورز تحصیلات متوسطه را در دبیرستان های البرز و دارالفنون به اتمام رسانده و پس از آن در رشته قضایی دانشگاه تهران و سپس فوق لیسانس جزا در دانشگاه ملی سابق (شهید بهشتی) و بالاخره رشته فوق لیسانس حقوق خصوصی را هم در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل کرده است.
وی بلافاصله پس از سربازی در سال 1350 با اخذ پروانه وکالت به وکالت پرداخته است و هیچ گونه شغل آزاد دیگری نداشته است.
از جمله آثار بهمن کشاورز، آیین تنظیم قراردادها، آیین نگارش حقوقی و کلیات عملی علم حقوق (جلد اول و دوم)، سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت در حقوق ایران و فقه اسلام، بررسی تحلیلی قانون جدید روابط موجر و مستأجر مصوب 1376، متن محشای قانون و آیین ‌نامه 'اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب معروف به 'قانون احیاء دادسرا، هنر دفاع در دادگاه‌های استراتژی و تاکتیک' (هنر دفاع در دادگاه جنایی ج 1) و(هنر دفاع در دادگاه حقوقی ج 2) بوده است.
سیام**3070** 1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال