با محکومیت تحریم های نفتی علیه ایران؛

روزنامه های پاکستانی: ترامپ چهره واقعی استکبار آمریکایی است

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه های پاکستان روز چهارشنبه با محکومیت تصمیم آمریکا برای تمدید نشدن معافیت خرید نفت ایران، نوشتند: رویکرد ترامپ نشان دهنده چهره واقعی استکبار آمریکایی است.

به گزارش ایرنا، روزنامه انگلیسی زبان «نیشن» چاپ اسلام آباد روز چهارشنبه در سر مقاله ای با عنوان «ایران تحت هدف ترامپ» افزود: اقدامات ضدایرانی دونالد ترامپ چهره واقعی آمریکای استکباری را منعکس می کند.
در این سرمقاله آمده است: تصمیم آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت ایران روابط واشنگتن با متحدانش به ویژه چین را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد. تحرکات ضدایرانی ترامپ به معیشت آمریکا نیز ضربه خواهد زد.
روزنامه نیشن پاکستان نوشت: تمدید نشدن معافیت خرید نفت ایران یک خودزنی و حرکتی اشتباه است در حالی که ترامپ با انتخابات آتی آمریکا در سال 2020 نیز روبرو است.
به نوشته این روزنامه، اکنون این واقعیت روشن است که دلیل اصلی خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای، نقض آن از سوی ایران نیست بلکه نفوذ بیش ازپیش جمهوری اسلامی در خاورمیانه می باشد.
نیشن نوشت: با وجود اینکه دونالد ترامپ برای جایگزین کردن عربستان به جای ایران در عرضه نفت امیدوارم است اما کارشناسان نفتی در خاورمیانه نسبت به ظریفت سعودی ها برای تامین نفت مشتری های ایران دچار شک و تردید هستند.
این روزنامه پاکستانی تحریم های نفتی علیه ایران را به مجازات متحدان آمریکا تشبیه داد و گفت: این در حالی است که پکن و واشنگتن به دنبال یافتن راه حلی برای پایان دادن به جنگ تجاری بین یکدیگر هستند.
روزنامه انگلیسی زبان «پاکستان تودی» نیز امروز نوشت: حرکت ضدایرانی اخیر آمریکا نه فقط باعث بی ثباتی در منطقه می شود بلکه تبعات منفی آن وضعیت معیشتی جهان را شکننده و نرخ نفت خام و تردد آزاد فرآورده های نفتی را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد.
این روزنامه در سرمقاله ای با عنوان «اولتیماتوم پایان معافیت نفت ایران، ابراز آمریکا علیه ایران»، افزود: انتشار خبرهایی مبنی بر تمدید نشدن معافیت خرید نفت ایران باعث افزایش 3.2 درصدی قیمت نفت خام شد که بالاترین میزان از نوامبر 2018 تاکنون بوده است.
پاکستان تودی نوشت: تصمیم آمریکا باعث نگرانی مشتریان بزرگ نفتی ایران شامل هند، چین، ترکیه و ژاپن شده است بنابراین روسیه، چین و اروپا باید با اتخاذ مواضع اصولی در سازمان ملل مانع تحریم های نفتی آمریکا شوند.
«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که این کشور از این پس دیگر معافیتی از تحریم ها برای واردکنندگان نفت ایران اعمال نخواهد کرد.
آمریکا بدنبال افزایش فشارها به ایران بوده و در این راستا از تمدید معافیت خرید نفت ایران از سوی هشت کشور دیگر خودداری کرد.
بر این اساس ترامپ با اعلام تحریم صادرات نفت ایران از ماه می، کشورهای دیگر را نیز که به خواسته آمریکا عمل نکنند تهدید به اعمال تحریم کرده است.
این در حالیست که اقدام یکجانبه آمریکا موجب نگرانی در بازارهای جهانی شده است.
بازار نفت با واکنش منفی به این تصمیم، شاهد افزایش سه درصدی بهای نفت بوده که بیشترین میزان افزایش در 2019 بوده است.
آساق*272*274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال