عضو کمیسیون خارجی پارلمان عراق: تصمیمات ترامپ عواقب خطرناک دارد

بغداد – ایرنا – یک عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق تاکید کرد: تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خصوص علیه جمهوری اسلامی ایران دارای عواقب خطرناکی است.

به گزارش ایرنا، 'مثنی امین' روز سه شنبه در یک گفتگوی رسانه ای، تصریح کرد: در صورتی که واشنگتن بر موضع خود مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران و همچنین فشار بر تعامل ایران و عراق اصرار داشته باشد، باعث ایجاد یک بحران بزرگ در منطقه و عراق می شود.
وی افزود: در صورتی که واشنگتن بر موضع خود در عدم تمدید معافیت به برخی کشورها در تحریم ها علیه تهران اصرار داشته باشد، باعث ایجاد یک بحران بزرگ در منطقه خواهد شد.
عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق گفت: دستگاه دیپلماسی عراق با تمام توان خود به دنبال دریافت معافیت عراق از تحریم ها خواهد بود زیرا عراق نمی تواند به طور کامل از روابط خود با ایران بگذرد و روابط میان این دو کشور یک رابطه درهم تنیده و پیچیده است و یک وابستگی متقابل میان این دو کشور وجود دارد که نمی توان به این راحتی که آمریکا فکر می کند آن را کنار گذاشت.
وی افزود: علاوه بر حجم مبادلات تجاری که بیش از ده ها میلیارد دلار است، عراق همچنان و تا به این لحظه برخی اقلام ضروری از جمله برق را از ایران وارد می کند و این مواردی است که عراق در مرحله کنونی نمی تواند آن را از جای دیگری تامین کند.
این نماینده پارلمان عراق گفت که هر گونه درگیری احتمالی میان واشنگتن و تهران بسیاری از گروهها در منطقه از جمله عراق را نیز درگیر خواهد کرد و این چیزی است که ما نمی خواهیم اتفاق بیفتد و تلاش می کنیم آن را خنثی کرده و عراق را از این رویارویی دور کنیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یکی دیگر از اقدامات یکجانبه و ناقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران گرفته است.
خاورم*4*380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال