تحلیلگر پاکستانی؛

آمریکا و سعودی مخالف همکاری های امنیتی ایران و پاکستان هستند

اسلام آباد - ایرنا - یک تحلیلگر پاکستانی با تاکید بر اینکه طرف های ثالث به دنبال سوء استفاده از مرزهای مشترک ایران و پاکستان هستند، گفت: آمریکا و عربستان مخالف همکاری های تهران و اسلام آباد برای مبارزه با پدیده تروریسم هستند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «سلمان غنی» تحلیلگر نام آشنای شبکه خبری «دنیا نیوز» در مقاله ای که امروز در روزنامه اردو زبان دنیا منتشر شد، افزود: سفر اخیر عمران خان به ایران فرصت جدیدی را برات تجدید عهد و دوستی میان دو کشور فراهم کرد و دو کشور باید از این فرصت استفاده کنند.
وی اظهار داشت: سفر نخست وزیر پاکستان به ایران در حالی انجام شد که آمریکا و عربستان علیه ایران جبهه گیری کرده اند و قطعا نمی خواهند که تهران و اسلام آباد برای رسیدگی به مسائل مشترک به ویژه تحرکات تروریستی در مرزها با یکدیگر همکاری کنند.
سلمان غنی سفر عمران خان را موفقیت آمیز دانست و افزود: آمریکا و عربستان همچنین مخالف همکاری ایران و پاکستان برای دستیابی به منافع مشترک اقتصادی هستند.
رئیس بخش سیاسی روزنامه دنیا پاکستان گفت: برخی از کشورهای با حضور در ایالت بلوچستان درصدد ایجاد هرج و مرج در منطقه هستند و دیگر طرف های ثالث نیز برای رسیدن به مقاصد شوم خود به دنبال سوء استفاده از مرزهای ایران و پاکستان هستند.
به عقیده این کارشناس پاکستانی، قدرت های استکباری جهان به دنبال طرح های شیطانی در منطقه هستند و آنان دوستی قوی میان ایران و پاکستان را مانع اصلی در مسیر اهداف خود می دانند.
وی تاکید کرد: امنیت پایدار در مرزهای ایران و پاکستان باعث تقویت روابط میان دو کشور و ناکامی طرح های دشمنان مشترک می شود.
آساق**274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال