نیروهای امدادی و کمک های مردمی سوریه راهی ایران شدند

دمشق- ایرنا- شماری از دانشجویان و طلاب سوری به عنوان نیروهای امدادی به همراه چندین کامیون از کمک های مردمی این کشور برای سیل زدگان عازم ایران شدند.

به گزارش ایرنا، این کمک های مردمی با هماهنگی دفتر مقام معظم رهبری در سوریه در روزهای گذشته جمع آوری ، بسته بندی و با چندین کامیون عصر سه شنبه راهی ایران شد.
کمک های مزبور در مرحله اول شامل یک هزار بسته مواد غذایی برای خانواده های سیل زده و بیش از چند صد تخته پتو و لوازم ضروری دیگر است که پس از جمع آوری از طریق مرزهای زمینی عراق به مناطق سیل زده استان خوزستان ارسال شد.
شماری از داوطلبان سوری شامل برخی از طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه های این کشور هم در قالب گروه های جهادی جهت کمک به مناطق سیل زده اعزام شدند .
در هفته های گذشته گروه های مختلف مردمی سوریه با حضور در دفتر مقام معظم رهبری در سوریه و دیدار با آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در این کشور ضمن ابراز همدردی با مردم ایران و تحویل کمک های نقدی آمادگی خود را جهت اعزام به ایران و کمک به مردم سیل زده ایران اعلام کردند.
برخی از مراجعیت که از مناطق فوعه و کفریا در شمال این کشور هستند و در چند سال گذشته در محاصره تروریست ها قرار داشتند نیز با حضور در دفتر مقام معظم رهبری با ارسال کمک های نقدی خود برای اعزام به عنوان نیروی امدادی به ایران اعلام آمادگی کردند.
شماری از علمای سوری نیز هفته گذشته در دیدار با آیت الله طباطبایی اشکذری ضمن ابراز همدری با سیل زدگان ایران تاکید کردند که اکنون نوبت ماست که به کمک برادران ایرانی خود بشتابیم.
سوریه در 9 سال گذشته شاهد بحران و جنگ ناشی از اقدامات تروریست های مورد حمایت همسایه های این کشور است.
خاورم*1436**1508

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال