منبع آگاه تونسی:

فرانسوی های بازداشتی در تونس با حفتر در ارتباط هستند

تهران- ایرنا- پایگاه خبری 'میدل ایست آی' به نقل از یک منبع آگاه تونسی نوشت: سیزده فرد مسلح فرانسوی با گذرنامه های دیپلماتیک که هفته گذشته در تونس دستگیر شدند، حمایت لجستیکی به نیروهای ژنرال حفتر فرمانده ارتش لیبی ارائه می کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، پاریس هفته گذشته حمایت خود از ژنرال حفتر را از طریق سفارت خود در تونس تکذیب و اعلام کرد که اعزام این اشخاص بخشی از عملیات برای تضمین امنیت سفیر فرانسه در لیبی بوده است.
میدل ایست آی تصاویری از چهار پاسپورت فرانسوی ها به دست آورده که متعلق به مردان بین 25 تا 35 سال است. این گروه در حالیکه سعی داشتند از طریق گذرگاه ساحلی 'راس جدیر' از لیبی به تونس وارد شوند، توسط مقامات تونسی دستگیر شدند. مقامات تونسی اعلام کردند که آنها سلاح و مهمات به همراه داشتند.
یک گروه دیگر از اتباع اروپایی نیز هفته گذشته در حالیکه در تلاش برای رفتن به لیبی بودند، توسط مقامات تونس دستگیر شدند.
یک مستشار نظامی وابسته به نیروهای تحت امر خلیفه حفتر به الجزیره گفت: فرماندهی ارتش کرامه (حفتر) حمایت دائمی از کشورهای فرانسه، امارات و مصر دریافت می کند که از آن جمله می توان به حضور نیروهای امنیتی و اطلاعاتی این کشورها وحضور نیروهای ویژه ای اشاره کرد که در پایگاه «الخروبه» در 6 کیلومتری پایگاه استقرار نیروهای دولت وفاق ملی واقع است.
گزارش ها در مورد حمایت فرانسه از ژنرال حفتر در حالی مطرح می شود که پاریس از دولت قانونی لیبی و وساطت سازمان ملل در درگیری های لیبی، حمایت کرده است.
همچنین هفته گذشته اتحادیه اروپا دولت فائز السراج نخست وزیر لیبی را به رسمیت شناخت و از سوی دیگر آلمان حفتر را محکوم کرد.
همزمان وزارت کشور لیبی، فرانسه را متهم به حمایت از حفتر کرده و تمام توافق های امنیتی با این کشور را به حالت تعلیق در آورده است.
لیبی از 15 فروردین و همزمان با دستور حفتر به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس، بار دیگر متشنج شده است.
خاورم**3234**1508

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال