نزاع بیش از100هزار تهرانی را به پزشکی قانونی کشاند

تهران-ایرنا-اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در سال گذشته (1397)101هزار و 281نفر به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (1396) 8درصدافزایش داشت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، از مراجعان به پزشکی قانونی استان تهران به دلیل آسیب های ناشی از نزاع در 12ماه سال گذشته 65هزار و870 نفر مرد و 35هزار و 411 نفر زن بودند.

*توصیه پزشکی قانونی به مراجعان نزاع
پزشکی قانونی استان تهران به مراجعه کنندگان نزاع به مراکز پزشکی قانونی توصیه کرده است، ظاهر خون آلود تاثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آن چه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است.
بنابراین معاینه دقیق ‌تر ضایعات، نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی است.
سازمان پزشکی قانونی همچنین توصیه کرد، چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی ‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است.
برای صدور نظریه کارشناسی درخصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی یا کلانتری الزامی است.
پزشکی قانونی استان تهران همچنین تاکید کرد، در مواردی برای بررسی دقیق تر جراحات، عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره، تصویربرداری یا سایر اقدامات پاراکلینیک هستیم و این امر برای حفظ حقوق مراجعه کنندگان و اظهار نظر دقیق در خصوص صدمات است، بنابر این صبر و شکیبایی بیشتر مراجعان را می طلبد.
در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند و سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.
اجتمام*2181*9105

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال