همایش آینده جهان اسلام میزبان 10 کشور اسلامی است

تهران- ایرنا- دبیر کمیته اجرایی همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی از برگزاری آئین افتتاحیه این همایش در دانشگاه تهران با حضور اندیشمندان بیش از 10 کشور اسلامی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه دانشگاه ایرنا، سید حمزه صفوی با بیان اینکه همایش بین المللی آینده جهان اسلام با مشارکت مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می شود گفت: در این همایش بین المللی، علاوه بر شخصیت های فرهیخته و اساتید داخلی، اندیشمندانی از کشورهای ترکیه، عراق، مصر، تونس، لبنان، الجزایر، فرانسه، فنلاند، اتریش، استرالیا و سفرای برخی از کشورهای اسلامی مستقر در تهران حضور دارند.
مدیرعامل مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام افزود: آیین افتتاحیه این همایش با سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، صفوی رئیس همایش، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران و حجت الله ایوبی رئیس کمیسیون ملی یونسکو همراه می شود.
به گزارش دبیرخانه همایش آینده جهان اسلام در افق 1414، صفوی افزود: این همایش بین المللی طی دو روز در روزهای یکشنبه و دوشنبه هشتم و نهم اردیبهشت ماه با 20 پنل تخصصی در محورهای آینده سیاست و امنیت در جهان اسلام، آینده اقتصاد در جهان اسلام، آینده تمدن، فرهنگ و ارزش ها در جهان اسلام، آینده علم و فناوری در جهان اسلام و آینده محیط زیست در جهان اسلام برگزار می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران با تأکید بر سطح علمی و اجرایی این همایش گفت: قرار است در این همایش از پویش یک مسئله یک راه حل رونمایی شود.

**9283**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال