سیاستمدار ارشد پاکستانی در گفت و گو با ایرنا؛

اقدامات آمریکا علیه ایران منجر به بی ثباتی در منطقه می شود

اسلام آباد - ایرنا - سیاستمدار ارشد پاکستانی و هماهنگ کننده گروه دوستی ایران و پاکستان در مجلس سنا با محکومیت تصمیم دولت ترامپ برای عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران، گفت: اقدامات تحریک آمیز آمریکا باعث بی ثباتی در منطقه می شود.

سناتور «عبدالقیوم خان» روزچهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: تصمیم آمریکا مبنی بر تمدید نشدن معافیت برای خریداران نفت ایران بسیار باعث تاسف است.
وی با تاکید بر اینکه معافیت نفتی برای هشت کشور و سپس مخالفت با تمدید آن ابزار تازه آمریکا علیه ایران برای تحت فشار قرار دادن این کشور است، افزود: ما چنین سیاست هایی را به شدت محکوم می کنیم.
عضو ارشد حزب مسلم لیگ نواز گفت: با توجه به منشور سازمان ملل، هیچ کشوری حق ندارد خواسته های خود علیه دیگر کشورها را بر هیچ کشوری دیکته کند یا سیاست های خود را بر دیگران تحمیل کند.
هماهنگ کننده گروه دوستی ایران و پاکستان در مجلس سنای پاکستان اظهار داشت: متاسفانه ما در دنیای تک قطبی زندگی می کنیم که در آن یک کشور قدرتمند برای رسیدن به اهدافش از ابزار و سیاست دلخواه خود استفاده می کند.
وی تاکید کرد: سیاست های یکجانبه هرگز رویکرد خوبی برای پایداری صلح و امنیت جهانی نخواهد بود و فشارهای اقتصادی علیه هر کشور نیز با منشور سازمان ملل مغایرت دارد.
سناتور عبدالقیوم اظهار داشت: آمریکا به دنبال متوقف کردن آن دسته از کشورهایی است که سیاست مستقل دارند و حاضر به دیکته شدن از سوی واشنگتن نیستند.
به گزارش ایرنا، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در یک نشست خبری باوجود نگرانی جامعه جهانی از اختلال در بازار نفت، همچون گذشته در اقدامی یکجانبه و در دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی، اقدامات جدید علیه مردم ایران و لغو معافیت‌ها علیه کشورهای خریدار نفت ایران را اعلام کرد.
پمپئو افزود: با شرکا و کشورهای خریدار عمده نفت ایران صحبت کردیم که از نفت خام ایران دور شوند. با تولیدکنندگان بزرگ نفتی مذاکره کرده‌ایم تا بازار نفت جهان کمبود نداشته باشند. عربستان سعودی و امارات متحده عربی تضمین کرده‌اند که بازار نفت را جبران کنند.
وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: مجوز معافیت تحریم‌ها از اول ماه «می» پایان خواهد یافت و درنتیجه این تصمیم امروز از دوم ماه «می» اجرایی خواهد شد و هیچ مجوزی برای تمدید این معافیت‌ها وجود ندارد.
آساق**274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال