هزار راس دام در اختیار سیل زدگان خراسان شمالی قرار می گیرد

بجنورد - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یکهزار راس دام در اختیار سیل زدگان آسیب دیده روستایی و عشایری این استان قرار می دهد.

جواد نظری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به سال رونق تولید و خسارات سیل به دامداران منطقه، هدف از واگذاری این دام ها، جبران بخشی از آسیب های وارده به آنان است.
وی همچنین از اعطای 2 هزار بسته لوازم معیشتی به سیلزدگان استان توسط این بنیاد اشاره کرد و افزود: این بسته ها شامل لوازمی مانند یخچال، اجاق گاز، ظروف تفلون و چینی و چند قلم لوازم اساسی دیگر زندگی است.
نظری گفت: هم اکنون این اقلام تامین و یک فضای انباری نیز برای نگهداری آن مشخص شده که به زودی این کالاها برای توزیع به استان ارسال می شود.
وی در ادامه از ابلاغ چهار میلیارد ریال تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل خبر داد و افزود: این تسهیلات به ویژه در روستای کلاته چنار مانه و سملقان ابلاغ شده و کار ساخت واحدهای مسکونی نیز آغاز شده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس ساخت 28 واحد مسکونی شروع شده و 20 واحد نیز در حال تشکیل پرونده است.
به گزارش ایرنا؛ سیلاب های بهار امسال تا کنون افزون بر هفت هزار و 150 میلیون ریال به حوزه های مختلف استان خراسان شمالی خسارت زده است.
ط/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال