در صورت انصراف آمریکا از تحویل هواپیماهای فوق پیشرفته؛

ترکیه: جنگنده دیگری جایگزین اف 35 می کنیم

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه ترکیه در تازه ترین واکنش به اقدام آمریکا برای جلوگیری از فروش جنگنده های رادار گریز «اف 35» به کشورش، گفت: در صورتی که واشنگتن حاضر نشود این جنگنده را در اختیار ما قرار دهد از سایر کشورها هواپیمای دیگری را جایگزین آن خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، «مولود چاووش اوغلو» سه شنبه شب در گفت وگو با خبرگزاری نوفوستی روسیه افزود؛ نیاز مبرم ما به سامانه موشکی اس 400 سبب شده که به دنبال خرید این سامانه باشیم.
آمریکا شرط فروش اف 35 به ترکیه را لغو خرید اس 400 آنکارا از مسکو اعلام کرده است.
رییس دستگاه دیپلماسی ترکیه گفت: در خصوص برنامه ساخت جنگنده های اف 35، ما شریک آمریکا در این طرح هستیم و برای این منظور مبالغ هنگفتی پرداخت کرده ایم.
چاووش اوغلو بدون اشاره به کشوری خاص برای تأمین جنگنده مورد نظر ترکیه در صورت انصراف آمریکا از فروش اف 35 ، گفت: در صورتی که دریافت این جنگنده از آمریکا سخت تر شود، مجبور خواهیم شد نیازمان را از جای دیگری که فناوری های بهتری در اختیار ما قرار می دهند، تأمین کنیم.
این سخنان وزیر امور خارجه ترکیه پس از آن مطرح می شود که رسانه های این کشور پیشتر اعلام کرده بودند؛ در صورتی که آمریکا حاضر به فروش جنگنده های اف 35 نشود، آنکارا می تواند جنگنده های «سو 57» روسیه را خریداری کند.
واشنگتن شرط فروش هواپیماهای نسل پنجم 'اف 35' و سامانه ضد موشکی پاتریوت به آنکارا را انصراف این کشور از خرید سامانه موشکی دفاع هوایی اس 400 روسیه اعلام کردند؛ موضوعی که تاکنون مقام های ترکیه ای آن را نپذیرفته اند.
شبس**9363**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال