240 تفاهمنامه سرمایه گذاری در هرمزگان به امضا رسید

قشم - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: درهمایش سرمایه گذاری بین المللی در این استان ، 240 تفاهمنامه به ارزش تقریبی 100 هزار میلیارد تومان به امضا رسید.

ه گزارش ایرنا، فریدون همتی عصر سه شنبه در نشست بررسی ظرفیت های توسعه توسعه اقتصاد دانش بنیان قشم افزود: محور اصلی دستگاه های اجرایی، استانداری و بخش خصوصی فعالیت در حوزه رونق تولید است.
وی ادامه داد: حمایت از واحدهای جدید، شرکت های در حال تکمیل و شرکت های دچار مشکل جزء سیاست های دولت و استانداری هرمزگان در سال جدید است.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: برخی واحدهای در حال تولید، مشکل سرمایه در گردش یا مسایل دیگری دارند که باید مورد حمایت قرار بگیرند.
وی افزود: استان هرمزگان در بخش شرکت های دانش بنیان از ظرفیت های مناسبی برخوردار است که با کاهش تشریفات اداری از این شرکت ها حمایت ویژه می شود.
همتی ادامه داد: باید این باور در متخصصان بومی شکل بگیرد که استان هرمزگان با ظرفیت های بکر خود می تواند پذیرای آنان باشد تا عقب افتادگی ها در این عرصه جبران شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست گفت: یکی از ماموریت های اصلی مناطق آزاد انتقال دانش، فناوری و تکنولوژی است و امکانات قابل توجهی برای تحقق آین امر در جزیره قشم وجود دارد که باید شکوفا شود.
حمیدرضا مومنی افزود: در مقایسه با دیگر مناطق آزاد، قشم وضعیت بهتری در رابطه با رشد شرکت های دانش بنیان دارد اما نسبت به ظرفیت موجود راضی کننده نیست و باید با شتاب بیشتری در این زمینه پیش رفت.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به همراه استاندار و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم روز سه شنبه با حضور در جزیره قشم از شرکت تولیدات بهداشتی و آرایشی از ریز جلبک ها، سایت پرورش میگو، پارک موزه و لنج سازی گوران، شرکت ساخت آنالایزهای مورد نیاز صنعت نفت، شرکت ساخت سیستم های گرمایشی کاغذی و آزمایشگاه های اداره کل استاندارد قشم بازدید کرد.
سورنا ستاری همچنین طرح برج فناوری تخصصی حوزه علوم دریایی قشم را در مرکز رشد قشم کلنگ زنی کرد.
مرکز رشد واحدهای فناور با رویکرد بین المللی قشم در سال 1384 با اخذ موافقت اصولی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان منطقه آزاد قشم تاسیس شد. هیات امنای این مرکز در سال 1395 تشکیل شد.
سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان از روز دوشنبه با حضور 500 نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.
در این همایش 2 روزه که مهمانان زیادی از داخل و خارج کشور در حوزه های اقتصادی، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور دارند، در بخش اول نخستین روز از همایش هفت مقام داخلی و خارجی سخنرانی کردند.
این همایش با 6 محور صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل و عمران شهری، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد برگزار شد.
در این همایش بین المللی رییس سازمان جهانی آتیک، انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، رسولی معاون وزیر و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و موسوی رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران سخنرانی کردند.
در بخش عصر گاهی این همایش نیز پنل های مختلف سرمایه گذاری حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی توسط مدیران کل دستگاه های اجرایی استان ارائه شد. برپایی نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان در هتل هرمز از بخش های جانبی عصرگاهی دومین روز این همایش بود.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500 / 6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال