سومین جشنواره ورزشی بازنشستگان برگزار می شود

تهران- ایرنا- مدیرکل امور فرهنگی واجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: سومین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری با رقابت های ورزشی هفت هزار و 675 بازنشسته زن و مرد دراستان ها از10 اردیبهشت ماه امسال در سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی، زهرا زاده غلام افزود: سومین جشنواره ورزشی استانی بازنشستگان کشوری از 10 و 11 اردیبهشت ماه 98 در31 استان کشور آغاز و تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه می یابد.
وی گفت: با پایان یافتن مهلت ثبت نام بازنشستگان علاقه مند برای حضور در سومین جشنواره استانی ورزش بازنشستگان کشوری هفت هزار و 675 نفر زن و مرد ورزشکار از سراسر کشور برای این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.
زاده غلام اظهار داشت: این دوره از مسابقات در شش رشته ورزشی شامل شنا (کرال سینه و قورباغه)، دو نیمه استقامت 1500متر، شطرنج، تنیس روی میز، تیراندازی با تفنگ بادی و دارت و در مجموع 20 نوع مسابقه در بخش آقایان و بانوان برگزار می شود.
وی گفت: براساس شیوه نامه جدید مسابقات ورزشی استانی، بازنشستگان شرکت کننده تا شهریور سال جاری هر ماه در یک رشته ورزشی به رقابت می پردازند که 10 و 11 اردیبهشت ماه امسال شاهد برگزاری رقابت های دو رشته دارت و شطرنج در 31 استان کشور خواهیم بود.
زاده غلام با اشاره به دلایل تغییر شیوه و زمان برگزاری رقابت های جشنواره ورزشی استانی بازنشستگان کشوری، گفت: برخلاف گذشته که رقابت ها در دو یا سه روز به صورت فشرده برگزار و به اتمام می رسید و در نتیجه چندان منطبق با اهداف صندوق نبود، تصمیم گرفته شد تا طی شش ماه و هر ماه یک رشته ورزشی برگزار شود.
وی ادامه داد: شیوه برگزاری مسابقات ورزشی بازنشستگان کشوری در طول نیمه نخست سال، کمک خواهد کرد تا فضای مشارکت اجتماعی و ترویج فرهنگ ورزش سلامت محور به صورت مستمر انجام و در این مدت بازنشستگان، بیشتر در فضای فعالیت های ورزشی قرار گیرند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: پیش بینی می شود برخی از استان هایی که دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی هستند، در زمان برگزاری مسابقات آن استان تغییراتی ایجاد شود که این تغییرات محدود خواهد بود.
زاده غلام با بیان اینکه اطلاع رسانی لازم از طریق سایت صندوق و در زمان ثبت نام اینترنتی برای بازنشستگان شرکت کننده انجام شده است، گفت: با این وجود مقرر گردیده پیش از برگزاری مسابقات از سوی مدیریت های استانی اطلاع رسانی های لازم انجام و همچنین آخرین تغییرات احتمالی در خصوص وضعیت برگزاری رقابت های ورزشی به بازنشستگان هر استان اعلام شود.
وی با بیان اینکه هدف اصلی صندوق بازنشستگی کشوری از برگزاری جشنواره های ورزشی افزایش نشاط اجتماعی، کاهش ناهنجاریهای جسمی و روحی و کاهش هزینه درمان است، خاطر نشان کرد: برای نخستین بار در سومین دوره این جشنواره در کنار برگزاری مسابقات ورزشی استانی تلاش می کنیم بسترسازی مناسب در جهت توسعه سلامت جسمانی و روانی و نهادینه سازی فرهنگ ورزش همگانی در میان بازنشستگان صورت گیرد. در این زمینه برنامه هایی در دست انجام است که امیدواریم شاهد مشارکت حداکثری این عزیزان در پرداختن به فعالیت های ورزش همگانی باشیم.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری به برگزاری مسابقات ورزشی سراسری بازنشستگان این صندوق نیز اشاره و تصریح کرد: در نظر داریم جشنواره سراسری که متشکل از نفرات اول هر رشته ورزشی در استان ها است، نیمه دوم امسال در تهران برگزار شود که در صورت نهایی شدن برنامه های این جشنواره، اطلاع رسانی لازم برای آن نیز انجام خواهد شد.
اجتمام*2181*1095*1193

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال