آستانه میزبان دوازدهمین دور مذاکرات صلح سوریه با حضور مخالفان

تهران -ایرنا - آستانه پایتخت قزاقستان در حالی برای دوازدهمین بار میزبان دور جدید مذاکرات صلح سوریه است که هیات مخالفان سوریه تاکید کردند، در این نشست حضور می یابند.

به گزارش ایرنا به نقل از اعلام روزنامه سوری 'الوطن'، در این مذاکرات، گیر پدرسون فرستاده ویژه سازمان در امور سوریه نیز حضور خواهد داشت.
دوازدهمین دور نشست آستانه پنجشنبه 5 اردیبهشت برگزار می شود.
ریاست هیات دولت سوریه در این مذاکرات به عهده بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل است که روز چهارشنبه دمشق را به مقصد مسکو ترک می کند و پس از آن راهی پایتخت قزاقستان می شود.
وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرده که هیات مخالفان سوریه نیز در این مذاکرات حضور می یابد.
روسیا الیوم نیز در این باره گزارش داد، انتظار می رود که راه های پیشبرد روند سیاسی در سوریه با هدف تشکیل و آغاز به کار کمیته بررسی قانون اساسی این کشور، مسئله حضور ناظران جدید بر روند سیاسی از جمله محورهای مذاکرات خواهد بود.
در همین راستا، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز گذشته (دوشنبه) طی تماس تلفنی با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود، درباره همکاری های دو جانبه و جدول تماس های آتی، برخی مسائل بین المللی و منطقه ای و نشست آستانه رایزنی کرد.
در حالی که زمزمه هایی برای پیوستن کشورهای جدید از جمله لبنان به مذاکرات آستانه شنیده می شود، منابع مطلع در وزارت خارجه لبنان تاکید کردند که لبنان در نشست روز پنجشنبه آستانه حضور نخواهد داشت.
به گفته این منابع مطلع، لبنان منتظر دعوتنامه رسمی از روسیه، ایران و ترکیه برای حضور در مذاکرات آتی آستانه و نه مذاکرات روز پنجشنبه است.
خاورم**9329*1436*1586

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال