توسط تیمهای هلال احمر پنج استان؛

سیل زدگان خوزستان خدمات روان درمانی دریافت می کنند

اهواز- ایرنا- معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تیم های سامانه حمایت های روانی و اجتماعی هلال احمر موسوم به «سحر» از پنج استان در خوزستان در حال خدمات رسانی به سیل زدگان هستند.

علی پهلوان سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پنج استان بوشهر، کرمان، البرز، تهران و مرکزی استان های معین خوزستان در زمینه امدادرسانی تیم های سحر هستند.
وی گفت: ادامه سیلاب و آبگرفتگی در مناطق بالادست و طولانی شدن حضور مردم در اردوگاه های اسکان اضطراری باعث ایجاد فضای نامطلوب به لحاظ روحی و روانی برای سیل زدگان شده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان افزود: به همین دلیل تیم های سامانه حمایت های روانی و اجتماعی هلال احمر «سحر» استان های معین در مناطق سیل زده خوزستان مستقر هستند.
پهلوان ادامه داد: با توجه به فروکش کردن آب در شعیبیه شوشتر، تیم سحر جمعیت هلال‌احمر استان فارس در آن منطقه مستقر شده و مشغول خدمات رسانی به سیل زدگان است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان بیان کرد: تیم سحر استان مرکزی هم وارد استان شده و منطقه شوش را تحت پوشش قرار داده است.
وی افزود: همچنین از روز شنبه تیم های سحر استان های تهران، البرز، بوشهر و کرمان خدمات رسانی خود را به سیل زدگان آغاز کرده اند.
پهلوان گفت: از خوزستان نیز 3 تیم سحر در شهرهای هویزه و کارون مستقر شده و خدمات رسانی خود را توسط مددکاران اجتماعی و روانشناسان آموزش دیده عضو سحر آغاز کرده اند.
وی ادامه داد: هر کدام از این تیم ها 9 عضو دارند، ضمن این که از زمان آغاز خدمات رسانی هلال احمر مدیران عامل و معاونان هلال‌احمر استان های معین در مناطق سیل زده حضور دارند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به اینکه تیم سحر خوزستان 27 عضو دارد ادامه داد: از ظرفیت های سایر نهادهای مشابه مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سمن ها برای خدمات رسانی به کودکان و نوجوانان سیل زده در اردوگاه های اسکان اضطراری استفاده می شود.
وی گفت: با توجه به نیازمندی ها و کمبودهای سیل زدگان در اردوگاه های اسکان اضطراری، آب معدنی و اقلام بهداشتی در این مقطع مهمترین نیاز سیل زدگان در اردوگاه هاست.
گفتنی است؛ در سیلاب اخیر خوزستان 94 پایگاه اسکان توسط هلال احمر راه اندازی و به بیش از 160 هزار نفر سیل زده در استان امدادرسانی شد.
به گفته مدیریت بحران استان سیلاب اخیر در خوزستان تاکنون 83 هزار و 497 میلیارد ریال خسارت به این استان وارد کرده است.
7158/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال