یادداشت تفاهم همکاری علوم پزشکی بین ایران و عراق امضا شد

بغداد – ایرنا – درحضور «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران و «قصی السهیل» وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه علوم پزشکی بین دو کشور امضا شد.

به گزارش ایرنا، این یادداشت تفاهم پیش از ظهر امروز سه شنبه در محل وزارتخانه آموزش عالی و پژوهش علمی عراق به امضای معاونین وزارتخانه های دو کشور رسید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران درباره امضای این یادداشت تفاهم گفت که قبلا مذاکراتی در زمینه های همکاری های آموزشی بین دو کشور صورت گرفته و حاصل این مذاکرات امضای این یادداشت تفاهم است.
سعید نمکی اضافه کرد که در حال حاضر 855 دانشجوی عراقی در رشته های مختلف در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند و امضای یادداشت تفاهم امروز در راستای توسعه همکاری علمی و تحقیقاتی و همکاری بین دانشگاهی صورت گرفته است.
وی ابراز امیدواری کرد که این یادداشت تفاهم همکاری ها را در زمینه های آموزشی، تحقیقاتی و درمانی و بیمارستان های دانشگاهی توسعه بدهد.
وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق نیز گفت که سفر امروز وزیر بهداشت ایران به عراق ناشی از تلاش جدی دو کشور است که منجر به یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های دانشگاهی بین دو کشور شده است.
«قصی السهیل» اضافه کرد که امضای این یادداشت تفاهم در توسعه همکاری در آموزش پزشکی بین دو وزارتخانه بهداشت ایران و آموزش عالی عراق بسیار حائز اهمیت است.
وزیر آموزش عالی عراق تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران دارای پیشرفت خوبی در حوزه علوم پزشکی از جمله ایجاد مراکز تحقیقاتی و پیوند کبد و کلیه و خصوصا مراکز پژوهش های سول های بنیادین است.
وی یکی از ابعاد این یادداشت تفاهم را انجام فعالیت مشترک پژوهشی و همچنین برپایی دوره های مشترک اموزشی و ایجاد کارگاه های توسعه بخش پزشکی دانست و افزود که این یادداشت تفاهم فرصت مناسب را برای توسعه همکاری ها بین دو کشور در زمینه های پزشکی و آموزشی فراهم کرده است.
سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در راس هیاتی بعد از ظهر امروز به دعوت همتای عراقی اش وارد بغداد شد.
«ذبیح نیک فر لیالستانی» نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و «رحیم ساکی» مدیرکل دفتر بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمله شخصیت هایی هستند که وزیر بهداشت ایران را در این سفر سه روزه همراهی می کنند.
خاورم *2*353*380*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال