روسیه، چین و آمریکا برای افغانستان در مسکو گردهم می آیند

تهران - ایرنا - دومین نشست سه جانبه آمریکا، چین و روسیه قرار است روز پنجشنبه هفته جاری با موضوع وضعیت افغانستان و دورنمای روند صلح در این کشور در مسکو برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان موسوم به آوا، سفارت روسیه در کابل روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که این نشست در سطح نمایندگان ویژه این کشورها در امور افغانستان قرار است به مدت دو روز در مسکو برگزار شود.
بر اساس این اطلاعیه، محور این مذاکرات وضعیت افغانستان، پنج دور گفت و گوی نمایندگان ایالات متحده آمریکا با گروه طالبان و همچنان دورنمای آغاز روند صلح در افغانستان خواهد بود.
قرار است «زلمی خلیل زاد» مامور ویژه امور خارجه آمریکا در موضوع صلح افغانستان به نمایندگی از آمریکا و «ضمیر کابلوف» به نمایندگی از روسیه در این نشست شرکت کنند.
به گفته سفارت روسیه، قالب این نشست سه جانبه مانند دیگر نشست های صلح آمریکا و طالبان نیست بلکه در چارچوب تلاش های بازیگران جهان مبنی بر ایجاد شرایط مناسب، جهت آغاز روند صلح در افغانستان است و نقش موثری ایفا خواهد کرد.
این در حالی است که مامور ویژه ایالات متحده از روز شنبه 21 آوریل هفتمین دور از سفرهایش را به افغانستان و برخی از کشورهای منطقه و جهان آغاز کرده و قرار است تا یازدهم ماه مه ادامه یابد.
خلیل زاد در این سفر 20 روزه به افغانستان، هند، پاکستان، قطر، روسیه و انگلیس سفر خواهد کرد.
**آساق**9470**1104**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال