بهمن کشاورز درگذشت

تهران - ایرنا - بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان برجسته کشور صبح امروز(سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.

«کریم کشاورز» فرزند بهمن کشاورز در گفت و گو با ایرنا ضمن اعلام درگذشت این حقوقدان گفت: پدرش به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران دارفانی را وداع گفت.
وی افزود: بهمن کشاورز شب گذشته به علت ناراحتی قلبی به بیمارستان مهراد مراجعه کرد که پس از معاینات پزشکی در این بیمارستان بستری شد.
وی همچنین در خصوص برگزاری مراسم تشییع اظهار داشت: خانواده مرحوم کشاورز هنوز تصمیمی برای برگزاری این مراسم نگرفته است و برنامه مراسم تشییع آن مرحوم متعاقبا اعلام می شود.
بهمن کشاورز متولد 1323 وکیل پایه یک دادگستری و رئیس پیشین اتحادیه سراسری کانون ‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) بود، او در فاصله سال های 1384 تا 1390 و 1392 تا 1396 ریاست این اتحادیه را برعهده ‌داشت.
کشاورز که بیشتر به دلیل وکالت غلامحسین کرباسچی شهردار پیشین پایتخت در جریان دادگاه موسوم به پرونده شهرداری تهران که یک سال پس از انتخابات دوم خرداد 76 و پیروزی اصلاح طلبان درسال 1377 برگزار شد، نزد افکارعمومی ایران شناخته شده‌ است.
بهمن کشاورز تحصیلات متوسطه را در دبیرستان های البرز و دارالفنون به اتمام رسانده و پس از آن در رشته قضایی دانشگاه تهران و سپس فوق لیسانس جزا در دانشگاه ملی سابق (شهید بهشتی) و بالاخره رشته فوق لیسانس حقوق خصوصی را هم در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل کرده است.
او بلافاصله پس از سربازی در سال 1350 با اخذ پروانه وکالت به وکالت پرداخته است و هیچ گونه شغل آزاد دیگری نداشته است.
از جمله آثار بهمن کشاورز، آیین تنظیم قراردادها، آیین نگارش حقوقی و کلیات عملی علم حقوق (جلد اول و دوم)، سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت در حقوق ایران و فقه اسلام، بررسی تحلیلی قانون جدید روابط موجر و مستأجر مصوب 1376، متن محشای قانون و آیین ‌نامه 'اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب معروف به 'قانون احیاء دادسرا، هنر دفاع در دادگاه‌های استراتژی و تاکتیک' (هنر دفاع در دادگاه جنایی ج 1) و(هنر دفاع در دادگاه حقوقی ج 2) بوده است.
اجتمام* 7268 ** 3070 ** 1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال