رییس جمهوری چین: امنیت جهان منوط به امنیت دریا است

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین تاکید کرد امنیت و آرامش دریا با امنیت و منافع کشورهای جهان ارتباط دارد و تامین امنیت دریاها به دفاع مشترک نیاز دارد.

به گزارش ایرنا 'شی جین پینگ' روز سه شنبه در دیدار روسای هیات نمایندگی نیروهای دریایی خارجی شرکت کننده در آیین هفتادمین سالگرد تاسیس نیروی دریایی چین در بندر چینگدائو واقع در شرق این کشور افزود: دریا برای زیست و توسعه جامعه بشری دارای اهمیت فراوانی است.
از طرف جمهوری اسلامی ایران نیز دریادار امیر 'حسین خانزادی' فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این آیین شرکت کرده است.
رییس جمهوری چین مردم کشورش را دوستدار صلح خواند که به طور پایدار راه توسعه صلح آمیز را پیش گرفته اند و افزود: چین به طور قطع سیاست دفاع از خود را اجرا می کند و ارتش چین نیز همواره به برقراری فضای برابر، اعتماد متقابل، عدالت، ساخت و بهره برداری مشترک می پردازد.
شی اظهار کرد: نیروی دریایی به عنوان محور نیروهای دفاعی کشور برای دفاع از امنیت و آرامش دریا و نظم و ترتیب مطلوب دریا دارای مسئولیت مهمی است.
او گفت: ما باید ضمن تحکیم اعتماد متقابل، تقویت گفت و گو و مبادلات دریایی، تعمیق همکاری های عملی بین نیروهای دریایی، پیمودن راه امن دریایی توام با منافع متقابل و برد - برد، به طور مشترک با تهدیدات و چالش های پیش روی دریا مقابله کرده و از صلح و آرامش دریا دفاع کنیم.
شی خاطر نشان کرد: هدف چین برای مطرح کردن ایجاد مشترک جاده ابریشم دریایی در قرن بیست و یکم، پیشبرد اتصال و همکاری عملی در زمینه های مختلف، پیشبرد توسعه سبز اقتصادی و پیوند فرهنگ دریایی و افزایش رفاه دریایی است.
او گفت: ارتش چین مایل است همراه با ارتش کشورهای جهان، برای پیشبرد شکوفایی و توسعه دریا، سهم مثبت خود را ادا کند.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال