2 راه ارتباطی خراسان جنوبی به کرمان همچنان بسته است

بیرجند - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت راه های خراسان جنوبی گفت: همه راه های استان باز بوده جز محور راور به دیهوک و شهداد به نهبندان که به دلیل آسیب جدی ناشی از سیلاب اخیر در محدوده استان کرمان همچنان مسدود است.

هادی بهمنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در محورهای دیهوک به راور و شهداد به نهبندان 2 پل بزرگ تخریب شده است که به همین دلیل تردد در این محورها امکان پذیر نیست.
وی با تاکید بر اینکه تردد از سمت نهبندان به شهداد به هیچ وجه توصیه نمی شود گفت: این مسیر از ایمنی کافی برخوردار نیست لذا رانندگان چنانچه قصد سفر به کرمان را دارند باید از مسیر زاهدان به بم و سپس مسیر بم به شهداد استفاده کنند.
رئیس مرکز مدیریت راه های خراسان جنوبی بیان کرد: در مسیر دیهوک به راور نیز رانندگان می توانند از سمت یزد به طرف استان کرمان حرکت کنند.
وی افزود: مسیرهای یادشده در حوزه خراسان جنوبی مشکلی برای تردد ندارند اما چون در محدوده استان همجوار هنوز انسداد وجود دارد باید از مسیرهای جایگزین استفاده کرد.
بهمنی گفت: مسیر عشق آباد به بردسکن نیز از 25 فروردین ماه امسال به علت طغیان رودخانه و سیلاب مسدود و با تلاش راهداران با حداقل های ایمنی از طریق دسترسی به راه های فرعی بازگشایی شده است اما توصیه می شود رانندگان در تمامی محورها سرعت مطمئنه را رعایت کنند.
وی یادآور شد: کارشناسان هنوز در در حال بررسی میزان خسارت های وارده به راه های خراسان جنوبی هستند که در صورت جمع بندی نهایی اعلام خواهد شد.
سامانه بارشی که هفته گذشته شرق کشور را فراگرفت در اغلب شهرستان های خراسان جنوبی موجب جاری شدن روان آب و سیلاب شد و خساراتی بر جا گذاشت.
خراسان جنوبی با افغانستان و 6 استان کشور هم مرز است.
9893*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال