رئیس سازمان مدارس غیردولتی :

پیش ثبت نام مدارس غیردولتی منع قانونی ندارد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده با بیان اینکه پیش ثبت نام مدارس غیردولتی امری خلاف قانون نیست، تاکید کرد: نکته مهم این است که مدارس نباید اضافه بر شهریه معمول ، مبلغی از خانواده ها دریافت کنند.

«مجتبی زینی وند» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش ایرنا اظهار داشت: اگر قرار باشد مبلغی به هنگام پیش ثبت نام گرفته شود صرفا باید در قالب چک باشد و موعد چک نیز از 30 خرداد ماه به بعد تعیین شود در این صورت پیش ثبت نام در مدارس غیردولتی بلامانع است.
وی ادامه داد: برخی مدارس با حجم بالای متقاضیان مواجه هستند به همین خاطر از قبل پیش ثبت نام می کنند و از سوی دیگر خانواده ها نیز که تمایل به تحصیل فرزندانشان در این مدارس دارند، زودتر از موعد ثبت نام نسبت به این کار اقدام می کنند و این رویه معمول در هر سال است که ایرادی به آن وارد نیست.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به طور معمول مدرسه ای که عملکرد آموزشی و پرورشی موفقی دارد، مدنظر اولیا برای ثبت نام فرزندانشان است اما باید توجه داشت که مدارس نیز ظرفیت محدودی دارند از این رو یک روش برای ساماندهی پذیرش دانش آموزان، پیش ثبت نام است ضمن اینکه در جایی از آئین نامه ها و دستورالعمل ها نیز محدودیتی برای پیش ثبت نام مدارس غیردولتی عنوان نشده است.
زینی وند درباره شرایط تاسیس مدارس غیردولتی نیز یادآورشد: از جمله این شرایط آن است که موسس باید عملکرد موفقی در امر آموزش و پرورش داشته باشد و اگر وزارتخانه نتوانست چند ماه مبلغی به آنها پرداخت کند، استطاعت مالی کافی برای اداره مدرسه را داشته باشد و حق بیمه معلمان را پرداخت کند.
اکنون از جمعیت 14 میلیون نفری دانش آموزان 11 درصد معادل حدود یک میلیون و 500 هزار نفر در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.
**1883**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال