روزنامه پاکستانی؛

سفر عمران خان به ایران بیانگر ناکامی مخالفان روابط دو کشور است

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه «جنگ» پاکستان نوشت: بی تردید سفر «عمران خان» به ایران بیانگر شکست توطئه های قدرت های خارجی است که درپی ضربه زدن به روابط و همکاری های ایران و پاکستان هستند.

به گزارش ایرنا، این روزنامه اردو زبان چاپ شهر راولپندی امروز (دوشنبه) در سرمقاله خود با عنوان «اجتناب ناپذیری همکاری ضدتروریسم ایران و پاکستان»، گفت: دیدار و گفت وگوی نخست وزیر پاکستان با برادران ایرانی باعث شکست توطئه های مخالفان روابط دو کشور می شود.
در این سرمقاله آمده است: بدون شک مقام های ایران و پاکستان از فرصت کنونی به نحو احسن استفاده کرده و به قدرت های خارجی اجازه نخواهند داد که میان دو کشور سوتفاهم ایجاد کنند.
روزنامه جنگ با تاکید بر تقویت همکاری های ضدتروریستی تهران و اسلام آباد، نوشت: مواضع جمهوری اسلامی ایران که در جریان رایزنی تلفنی اخیر میان وزیر امور خارجه ایران و همتای پاکستانی وی عنوان شد برای مردم پاکستان بسیار اطمینان بخش است و ما نسبت به کمک و پشتیبانی ایران در این خصوص اعتماد کامل داریم.

**خان پس از 47 سال در ایران
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان که روز گذشته سفر رسمی خود را از مشهد مقدس آغاز کرده بود امروز در تهران با حجت الاسلام حسن روحانی دیدار و سپس در این نشست مطبوعاتی مشترک گفت: در پاکستان به این نتیجه رسیده ایم که نباید اجازه بدهیم گروه های شبه نظامی از خاک پاکستان برعلیه کشورهای دیگر برای اقدامات تروریستی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه اولین بار در سال 1351 شمسی (1972 میلادی) به ایران سفر کرده بود، افزود: ما از انقلاب ایران حمایت می کنیم و در پاکستان جدید بدنبال چنین انقلابی هستیم تا فاصله فقرا و اغنیا را کاهش دهیم.
نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: باید این ارتباط و اعتماد را برقرار کنیم و به همدیگر اطمینان دهیم که هر دو کشور اجازه نمی دهند (گروه های تروریستی) از خاکشان برای عملیات و اقدامات تروریستی استفاده شود ما نیازمند اعتماد سازی و همکاری های بیشتر در حوزه های مختلف در آینده هستیم.
پیش از سخنان عمران خان، روحانی نیز گفت: ایران و پاکستان کاملا مصمم به توسعه روابط دوجانبه هستند و هیچ کشور ثالثی قادر نیست روابط دوستانه و برادرانه ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهد.
آساق*274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال