مدیرعامل بنیاد حامیان بهشتی:

دانشگاه بهشتی 50 دانشجوی سیل زده را بورسیه می کند

تهران-ایرنا- مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه شهید بهشتی گفت که این بنیاد 50 دانشجوی مناطق سیل زده را شناسایی کرده و قرار است با کمک خیرین به مدت یک سال تحصیلی ماهانه 200 هزار تومان به آنها پرداخت شود.

سید امیر حامد بنی کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا درباره فعالیت بنیاد حامیان دانشگاه شهید بهشتی برای مناطق سیل زده اظهار کرد: بنیاد حامیان با رایزنی های متفاوت توانسته از ظرفیت خیرین خارج از کشور برای کمک به سیل زدگان بهره مند شود.
وی افزود: خیرین خارج از کشور کمک های مالی خود را جمع آوری کرده تا به ایران برای کمک به سیل زدگان انتقال دهند اما با توجه به تحریم ها و مسدود بودن حساب های بانکی این امکان میسر نشده است.
به گفته بنی کریمی، چندین نفر از خیرین خارج از کشور به ایران آمده اند تا به خانواده های دانشجویان سیل زده معرفی شده از سوی بنیاد کمک های نقدی و غیر نقدی مانند تجهیزات خانه اهدا کنند.
وی خاطر نشان کرد: جامعه خیرین خارج از کشور از کانادا، انگلیس و اروپا هستند که بنیاد حامیان با نمایندگان آنها در ارتباط است.
وی خاطر نشان کرد: مذاکره با شرکت های بزرگ صنعتی جهت ارسال تجهیزات مختلف از جمله پمپاژ تخلیه آب به گمیشان از دیگر اقدامات بنیاد حامیان دانشگاه شهید بهشتی است.
به گزارش ایرنا، بارش‌های بهاری در سه دوره زمانی مختلف بیشتر مناطق کشور را تحت تاثیر خود قرار داد که در دهه های اخیر بی سابقه بوده است. بخش نخست از 26 اسفند 1397 شروع شد و استان‌های قم، گلستان، ایلام و خراسان شمالی را درگیر کرد. شدت این‌ بارش‌ها به گونه‌ای بود که به وقوع سیل در آق قلا و گمیشان گلستان انجامید. مرحله دوم بارش‌ها از چهارم تا 6 فروردین و با ورود سامانه‌ای از غرب کشور بود و در جریان آن بیشترین آسیب را به شیراز و جاده های اصلی کشور وارد کرد. دوره سوم بارش‌ها که از 11 فروردین آغاز و روز بعد به اوج خود رسید، خسارت‌های فراوانی را به استان‌های لرستان، خوزستان و ایلام وارد ساخت.
**9491**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال