به مناسبت هفته سلامت ؛

بطحایی: بنیادی‌ترین مبانی ارتقای سلامت، در مدارس رقم می خورد

تهران- ایرنا- وزیر آموزش ‌و پرورش در پیامی به مناسبت هفته سلامت با اشاره به اینکه یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه هفته سلامت نامیده شده است، گفت: با شعار پوشش همگانی سلامت از طریق ارائه مراقبت‌های بهداشتی اولیه می‌توان برای دانش‌آموزان بنیادی‌ترین مبانی ارتقای سلامت را رقم زد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت آموزش‌ و پرورش، «سید محمد بطحایی» در این پیام بر اهمیت ارتقای سلامت مدارس تاکید کرد و اظهار داشت: بیش از 13میلیون نفر از جمعیت کشور با آمادگی کامل برای یادگیری در مدارس حضور می‌یابند که این امر دسترسی به گروه‌های هدف و رسیدن به اهداف بهداشتی را تسهیل می‌سازد.
وی ادامه داد: گرامیداشت هفته سلامت، فرصتی مغتنم است تا بر اهمیت و جایگاه مهم سلامت و بهداشت در تحقق اهداف تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان تاکید شده و با نگاهی دوباره به توانمندی‌ها، دستاوردها و انتظارات، با توانی مضاعف در قالب برنامه‌های منسجم همراه با سایر دستگاه‌های مسئول در مسیر ارتقای سلامت دانش آموزان گام برداریم.
وی در این پیام افزود: سلامت به‌ عنوان ارزشی فردی و اجتماعی طبق اساسنامه سازمان جهانی بهداشت یکی از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین حقوق و نیازهای بشر تلقی شده است و دستیابی به بالاترین سطح آن از جمله اهداف اجتماعی و ملی دولت‌ها به شمار می‌رود.
وزیر آموزش و پرورش سلامت جامعه را در گرو سلامت کودکان و نوجوانان دانست و ضمن تاکید بر اینکه سنگ بنای بیشتر بیماری‌ها از ابتدای زندگی گذاشته می‌شود، تصریح کرد: به همین دلیل همه کشورها برای نیل به اهداف بهداشتی مورد انتظار خود اقداماتی را در مدارس و در سطح ملی پیش‌بینی می‌کنند و با ترسیم چشم‌اندازهای آینده، بررسی و شناسایی نیازهای بهداشتی مدارس، تعیین چالش‌های این حوزه و تدوین راهبردها و رویکردهای کلان و روش‌های اجرایی به برنامه‌های عملی اقدام می‌کنند.
بطحایی در پایان این پیام یادآورشد: از سویی دیگر نهاد آموزش‌ و پرورش پس از خانواده مهم‌ترین نقش را در سلامت دانش‌آموز ایفا می‌کند. دانش‌آموز در مدرسه علاوه بر یادگیری مهارت خواندن و نوشتن، اطلاعات، نگرش‌ها و رفتارهای جدید را می‌آموزد.
**1883**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال