نیروهای یمنی مناطقی را از اشغال داعش و القاعده پاکسازی کردند

تهران – ایرنا – «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز یکشنبه اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند مناطقی در استان البیضاء واقع در مرکز این کشور را از عناصر القاعده و طالبان پاکسازی کنند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن افزود: نیروهای یمنی موفق شدند شهرستان «ذی ناعم» واقع در استان بیضاء را از عناصر القاعده، داعش و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی پاکسازی و کنترل آن را به دست بگیرند.
وی افزود: در این عملیات شماری از عناصر داعش و القاعده کشته یا زخمی شدند.
ازسوی دیگر یگان موشکی ارتش یمن با یک فروند موشک «زلزال 1» مواضع نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در محور «قعطبه» واقع در استان ضالع را هدف قرار دادند که در این حمله شماری کشته یا زخمی شدند.
روز گذشته (شنبه) نیز یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی با شلیک یک فروند موشک بالستیک از نوع «بدر اف» مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در استان جیزان عربستان هدف قرار دادند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
در اثر این تجاوز تاکنون بیش از 100 هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک جان خود را از دست داده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی این ائتلاف جان باخته اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی نامید.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال