جشن نیمه شعبان در حرم حضرت رقیه (س) و حرم حضرت زینب (س)

دمشق- ایرنا- مراسم جشن نیمه شعبان و سالروز ولادت امام زمان (عج) شنبه شب در حرم حضرت رقیه (س) و حرم حضرت زینب (س) برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در مراسم جشن در حرم حضرت رقیه (س) شمار زیادی از زایران ایرانی ، عراقی ، افغان و مسوولان و خانواده های نهادهای ایرانی مستقر در این کشور و شیعیان سوری حضور داشتند.
شماری از زایران به همین مناسبت اقدام به توزیع شیرینی در این مکان مطهر کردند.
آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در سوریه نیز در این مراسم در سخنانی ویژگی های شخصیتی امام زمان (عج) را برای حاضران تشریح کرد.
وی در ادامه بر ضرورت توجه بیشتر به موازین اخلاقی به عنوان خصوصیات واقعی منتظران واقعی امام زمان (عج) در عصر غیبت پرداخت.
وی تاکید کرد، امشب شبی است که در آن واقعه ای رخ می دهد که الی الابد جامعه و دنیا را تحت تاثیر خود قرار می دهد و آن واقعه ولادت آخرین منجی عالم بشریت است.
آیت الله طباطبایی اشکذری خاطر نشان کرد، در شرایط کنونی باید با هم بود و با تعاون و همکاری به استقبال رفت و زمینه و شرایط ظهور را فراهم کرد و مهم ترین اقدام در این ارتباط تقویت معرفت و ارتباط با امام و تقویت فرهنگ و اصلاح جامعه است.
نماینده ولی فقیه در سوریه تاکید کرد، امروز وظیفه جامعه شیعی و اسلامی این است که با تعاون و وحدت به استقبال ظهور برویم و آمادگی خود را برای سربازی آن حضرت اعلام کنیم.
آیت الله طباطبایی اشکذری تصریح کرد، آنهایی که منتظران حقیقی بودند و خوب شرایط ظهور را فراهم کردند همان شهدا بودند و شهدای مدافع حرم که از همه چیز گذشتند و اعلام کردند که ما با جان خود مهر تایید بر فرهنگ انتظار خود می زنیم
حرم حضرت رقیه (س) این روزها به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان آذین بندی شده است .
در حرم حضرت زینب (س) در منطقه زینبیه دمشق نیز عصر شنبه مراسمی به زبان عربی در مصلای آن حضرت در مجاورت حرم مطهر برگزار شد.
در این مراسم نیز پس از برگزاری تواشی و همخوانی قرآن مجید آیت الله طباطبایی اشکذری در خصوص شخصیت امام زمان (عج) مطالبی را برای حاضران بیان کرد.
خاورم*1436*1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال