در چهارمین روز جشنواره جهانی فجر رخ می‌دهد؛

سانس اضافه «جاده‌های سرد» و کارگاه سینماگر ایتالیایی

تهران - ایرنا - سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر فردا یکشنبه اول اردیبهشت با برپایی کارگاه سینماگر مطرح ایتالیایی پیگیری خواهد شد.

به گزارش شنبه شب خبرنگار سینمایی ایرنا، برنامه های کارگاهی و نشست های تخصصی جشنواره جهانی فیلم فجر روز یکشنبه 1 اردیبهشت ماه در بخش «دارالفنون» ساعت 9:30 تا 11 با کارگاه فیلمبرداری لوکا بیگاتزی در سالن شماره 4 پردیس سینمایی چارسو آغاز می شود.
در ادامه نشست «سینما، جهانی شدن، هویت» با حضور شهاب اسفندیاری در همین سالن ساعت 11:30 تا 13 برای هنرجویان «دارالفنون» برگزار می شود.
در گذر اجتماعات پردیس سینمایی چارسو و در ساعت 15 تا 17 نشست «استاندارد فنی ارائه برنامه‌ها جهت فروش بین المللی (زیرنویس و آماده سازی)» با حضور وحید قطبی زاده و افشین اسدزاده برپا خواهد شد.
ساعت 17 تا 19 نیز در سالن شماره 3 سینما فلسطین نیز پیمان قاسم خانی در کارگاهی با عنوان «انتقال تجربه» با علاقه مندان گفت و گو می کند.
آندرئا پاللائورو فیلمنامه نویس و کارگردان مطرح ایتالیا نیز ساعت 17:30 تا 19:30 در گذر اجتماعات چارسو نشست مطبوعاتی برگزار می کند و پس از آن در ساعت 18:30 تا 20:30 کارگاه تخصصی طراحی صحنه زیلکه بوئر طراح صحنه آلمانی در سالن شماره 2 چارسو برپا می شود.
هنرجویان بخش «دارالفنون» نیز می توانند در ساعت 20:30 تا 22 در نشست «انتقال تجربه» که در گذر اجتماعات واقع در طبقه 7 چارسو برگزار می شود، شرکت کنند.
فیلم «طلسم» در بخش کلاسیک های مرمت شده ایرانی نیز طی مراسم ویژه ای ساعت 22:15 در سالن شماره 1 سینما فلسطین روی پرده می رود.

**یک سانس به نمایش نسخه مرمت‌شده فیلم «جاده‌های سرد» اضافه شد
فیلم «جاده‌های سرد» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی که در بخش «فیلم‌های کلاسیک مرمت‌شده» جشنواره جهانی حضور دارد در یک سانس اضافه روز چهارشنبه 4 اردیبهشت ساعت 22:15 در سالن 5 چارسو به نمایش درمی‌آید.
پیش از این سانس جمعه 6 اردیبهشت، ساعت 16 در سالن 4 چارسو برای فیلم «جاده‌های سرد» درنظرگرفته شده بود که حال با اضافه شدن یک سانس دیگر، نسخه مرمت شده فیلم جعفری جوزانی دو بار برای علاقمندان به نمایش درمی آید.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «در فصل زمستان جوانی به نام اسماعیل ناچار می‌شود برای تهیه داروی پدر بیمارش به شهر برود. معلم روستا و جوانی به نام رحمان نیز با اوهمراه می‌شوند.»
در بخش «فیلم های کلاسیک مرمت شده» سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نسخه‌های مرمت شده پنج فیلم از دهه 60 سینمای ایران رونمایی خواهند شد.
«دونده» به کارگردانی امیر نادری، «دیده بان» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، «طلسم» به کارگردانی داریوش فرهنگ، «جاده‌های سرد» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و «پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم مسیحی آثار ایرانی بخش «فیلم‌های کلاسیک مرمت شده» این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر است.
فراهنگ ** 9246 ** 1355

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال