گوترش خواستار برخورد عوامل حمله به یک بیمارستان در کنگو شد

تهران - ایرنا - دبیر کل سازمان ملل متحد روز شنبه حمله روز گذشته (جمعه) به بیمارستانی در جمهوری دموکراتیک کنگو را محکوم کرد و خواستار بازداشت و محاکمه عاملان آن شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بوتمبو (جمهوری دموکراتیک کنگو)، گوترش از مقامات جمهوری دموکراتیک کنگو خواست تا از هیچ تلاشی برای شناسایی و بازداشت عاملان این جنایت و محاکمه آنها فروگذار نکنند.
افراد مسلح شبگ ذشته به بیمارستانی در شهر بتمبو، که مرکز بیماری فراگیر ابولا در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو است، حمله کردند که در جریان آن یک پزشک کامرونی کشته و چندین بیمار و کادر پزشکی این بیمارستان زخمی شدند.
پلیس شهر بتمبو، شورشیان مسلح 'مایی مایی' را عامل این حمله معرفی کرد.
حضور گروه های شورشی متعدد در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو که از 25 سال پیش تاکنون در این منطقه فعال هستند،کار را برای گروهها و سازمان های فعال در امور بشردوستانه و پزشکان دشوار کرده است.
به علت همین تهدیدها، سازمان پزشکان بدون مرز چندی پیش فعالیت پزشکان خود را برای مبارزه با شیوع بیماری ابولا در مناطق پر خطر جمهوری دموکراتیک کنگو به حالت تعلیق در آورده است.
ابولا در فاصله میان اواخر سال‌ 2013 تا 2016 میلادی در غرب آفریقا بیش از 11 هزار و 300 قربانی گرفت.
بیماری ویروسی ابولا (Ebola virus disease) یا تب هموراژیک ابولا نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می‌شود.
نشانه‌های این بیماری معمولا دو روز تا سه هفته بعد از تماس با ویروس و به صورت تب، گلودرد، دردهای ماهیچه‌ای سردرد، اسهال و استفراغ و کاهش عملکرد کبد و کلیه ها است.
شبس**اروپام**9041**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال