روزنامه پاکستان: واشنگتن مخالف نزدیکی روابط تهران - اسلام آباد است

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه اردو زبان «پاکستان» قدرت های استکباری از جمله آمریکا را مخالفان اصلی روابط نزدیک ایران و پاکستان دانست و نوشت: این قدرت ها عاملان بی ثباتی در منطقه بلوچستان هستند.

به گزارش ایرنا، این روزنامه روز شنبه در مقاله ای با عنوان «قدرت هایی که عامل بی ثباتی بلوچستان هستند»، نوشت: برخی قدرت ها نه تنها با رشد و توسعه منطقه بلوچستان مخالفند بلکه در سدد تخریب طرح های مهمی که در این منطقه در دست اجرا است یا در آینده قرار است روی آن کار شود مانند صادرات برق از ایران و تکمیل خط لوله گاز ایران و پاکستان، هستند.
در این مقاله آمده است: طرح های انرژی از طرف ایران با هدف کمک به رفع بحران انرژی در پاکستان، با مخالفت شدید دشمنان روابط دو کشور روبه رو بوده و این قدرت های استکباری هرگز نمی خواهند منطقه بلوچستان و ساکنان آن در رفاه زندگی کنند.
این روزنامه پاکستانی با اشاره به اقدامات اخیر تروریستی علیه اعضای جامعه شیعیان هزاره در شهر کویته و قتل 14 نفر از نیروهای امنیتی توسط تروریست ها در جاده مکران- گوادر، نوشت: امریکا، ایران را دشمن درجه یک خود می داند به همین دلیل از هیچ اقدامی برای ضربه زدن به توسعه و پیشرفت ایران نمی گذرد حتی برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس نیز طی اقداماتی با عنوان سرمایه گذاری در بلوچستان در کنار آمریکا اعلام کرده اند که دشمنی با تهران موضع مشترک میان آنان و واشنگتن است.
این روزنامه، آمریکا و برخی از کشورهای عربی را مخالف توسعه ایران، پاکستان و نفوذ اقتصادی چین دانست و نوشت: برخی کشورهای عربی حتی به اجبار خواستار ملحق شدن به طرح اقتصادی «سی پک» شدند اما مخالفت چین، تلاش این کشورها را ناکام کرد.
هفته گذشته در پی دو انفجار تروریستی در شهرهای «کویته»و «چمن» ایالت بلوچستان 22 تن کشته و دست کم 50 تن دیگر زخمی شدند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله انتحاری در کویته را برعهده گرفت که در پی آن 10 عضو جامعه شیعیان هزاره نیز جان خود را از دست دادند.
بر اساس این گزارش، بامداد پنجشنبه گذشته نیز مهاجمان مسلح که لباس نیروهای مرزی ارتش پاکستان را به تن داشتند، یک اتوبوس مسافربری در جاده مکران - گوادر را در ایالت بلوچستان متوقف کردند و با اطلاعاتی که از قبل در اختیار داشتند، 14 مسافر را پیاده کرده و آنها را به رگبار بستند.
دولت پاکستان اعلام کرد: 10 تن از اعضای نیروی دریایی، سه نفر از نیروی هوایی و یک تن از نیروهای گارد ساحلی در میان کشته شدگان بودند.
آساق*274**شبس**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال