ژنرال آمریکایی: نباید به مذاکرات آمریکا و طالبان خوشبین بود

تهران - ایرنا - ژنرال چهار ستاره آمریکایی با اشاره به رویدادهای اخیر در روند صلح افغانستان اعلام کرد که نباید به مذاکرات جاری میان آمریکا با گروه طالبان خوشبین بود زیرا تا زمانی که مذاکره با دولت کابل انجام نشوند، صلح برای افغانستان دست نیافتی خواهد بود.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از «جک کین» ژنرال بازنشسته آمریکا نوشت : « تا زمانی که طالبان حاضر به مذاکره با دولت افغانستان نشود مردم این کشور باید به مذاکرات صلح آمریکا و طالبان تردید داشته باشند.»
کین در ادامه صحبت هایش افزوده است که در مذاکرات صلحی که میان آمریکا و طالبان برگزار شود و دولت افغانستان نیز نقشی در آن نداشته باشد، به طور قطع همه چیز به نفع طالبان تمام خواهد شد.
وی گفت : حضور نداشتن دولت کابل در روند مذاکرات باعث پیچیده تر شدن این روند خواهد شد.
کین که معاون سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا بوده است ، عدم مذاکره طالبان با دولت افغانستان را یکی از موانع اساسی در روند مذاکرات صلح این کشور برشمرده است.
«حامد کرزی» رئیس جمهوری پیشین افغانستان نیز چندی پیش که ناراحتی خود از لغو نشست موسوم به «مذاکرات بین‌الافغانی» در دوحه پایتخت قطر ابراز داشت، همین نکته ژنرال کین را به زبانی دیگر بیان داشت و گفت که صلح تنها زمانی ممکن است که همه افغان‌ها از اقشار مختلف جامعه و گروه طالبان کنار هم بنشینند و مذاکره کنند.
**آساق**9470**1104**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال