وزیر حقوق بشر پاکستان دیدگاهش را برای سفر عمران خان شرح داد

سفر عمران خان به ایران می تواندصلح را برای منطقه ارمغان آورد

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور حقوق بشر پاکستان که به عنوان یکی از اعضای هیات همراه با «عمران خان» نخست وزیر پاکستان فردا به تهران خواهد آمد، با اشاره به نقش و جایگاه دو کشور در منطقه، در تشریح انتظارات از این سفر گفت: می تواند صلح را برای منطقه به ارمغان آورد.

«شیرین مزاری» روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: سفر عمران خان به ایران با در نظر گرفتن زمان بندی آن و اوضاع فعلی منطقه بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به حوادث اخیر سیل در ایران گفت که ما می خواهیم همچنین با ملت ایران و دولت این کشور ابراز همسبتگی کنیم.
مزاری اظهار کرد که هیات عالی رتبه پاکستان در جریان این سفر موضوعات بسیار مهمی را مربوط به روابط و همکاری های دو جانبه مورد پیگیری قرار می دهد زیرا در ماه های گذشته دیدارهایی در سطح مقام های عالی رتبه دو کشور انجام نشده بود و به همین دلیل این سفر فرصت خوبی برای تبادل نظر در عالی ترین سطح محسوب می شود.
وی با اشاره به این که عمران خان به اتفاق هیات همراهش در مرحله اول به مشهد مقدس خواهد رفت، گفت: این سفر نه تنها از منظر سیاسی دارای اهمیت بالایی است ، بلکه از لحاظ معنوی نیز این سفر برای ما از اولویت ویژه ای برخوردار است.
وزیر امور حقوق بشر پاکستان ابراز امیدواری کرد که نتایج پرباری از سفر نخست وزیر پاکستان به ایران دریافت شود و این تحول، پیام صلح را به منطقه برساند .
مزاری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه دارای مشترکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی هستند و هرگونه سوء تفاهم احتمالی میان دو کشور همواره از طریق بازدید و گفت وگو در سطح مقام های عالی رتبه قابل پیگیری و رفع بوده است.
شیرین مزاری با ابراز خرسندی از سفر به ایران، گفت: ما همیشه نیازمند همکاری مشترک و بهبود روابط با تمامی کشورهای همسایه به ویژه با کشورهایی نظیر ایران هستیم که خوشبختانه هیچ اختلاف در هیچ زمینه ای نداریم.
وی تاکید کرد: قطعا سفر نخست وزیر پاکستان به تهران به بهبود روابط و همکاری های مشترک کمک فراوانی خواهد کرد.
مزاری طرح وضعیت زندانیان پاکستانی در ایران و رسیدگی به مسائل آنان را یکی از موضوعات مورد بحث با مسئولان ایرانی عنوان کرد و افزود : نخست وزیر پاکستان متعهد به تامین رفاه برای همه زندانیان این کشور در خارج است.
آساق*272*274**1104**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال