محاصره عناصر وابسته به آل سعود توسط نیروهای یمنی

تهران - ایرنا - سرتیپ 'یحیی السریع' سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند در یک عملیات منحصربفرد با سیطره بر سه محور راهبردی در استان الضالع(در جنوب یمن)، عناصر وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی در این استان را به محاصره خود دربیاورند.

به گزارش امروز (شنبه) ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن همچنین افزود: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند در این عملیات، دامنه های «یبار» که در منطقه ای راهبردی قرار گرفته است به سیطره خود دربیاورند.
سرتیپ السریع در این بیانیه اعلام کرد که در این عملیات نظامی وسیع، بیش از 125 موضع و پایگاه از کنترل عناصر وابسته به ائتلاف سعودی اماراتی خارج شد و امنیت تمامی این مناطق هم اکنون از سوی نیروهای یمنی تامین می شود.
در پایان سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که هم اکنون با تسلط بر دامنه های یبار و سه محور و جبهه راهبردی در استان الضالع، شمار زیادی از عناصر وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی در محاصره نیروهای یمنی قرار دارند.
استان الضالع در جنوب یمن و در موقعیتی راهبردی قرار دارد که پل ارتباطی میان استان های «تعز، اب، لحج و البیضا» محسوب می شود.

**تظاهرات در سالروز شهادت رییس شورای عالی سیاسی یمن
همزمان با پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در جبهه های نبرد علیه ائتلاف متجاوز سعودی، روز گذشته (جمعه) خیابان های صنعا پایتخت یمن، الحدیده و بسیاری دیگر از استان های این کشور عرصه تظاهرات مردمی در سالروز ترور و شهادت صالح الصماد بود.
صالح الصماد رئیس فقید شورای عالی سیاسی یمن 19 آوریل 2018 در حمله هوایی ائتلاف سعودی- آمریکایی در استان الحدیده یمن ترور شد.
همچنین هفته گذشته، دادگاه جنایی استان الحدیده یمن نخستین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان ترور صالح الصماد را برگزار کرد.
لازم به ذکر است 10 تن از متهمان این پرونده در بازداشت هستند و 52 تن دیگر از جمله 47 خارجی و پنج یمنی همچنان در خارج از یمن به سر می برند.
تظاهرات کنندگان یمنی در استان های مختلف این کشور پیمان های خود با شهید صالح الصماد را تجدید و از عناصر متجاوز سعودی - اماراتی اعلام انزجار کردند.
علاوه بر این، تظاهرات کنندگان با رد سیاست های آمریکا در یمن خواستار ادامه مقاومت در برابر حملات ائتلاف سعودی اماراتی شدند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
در اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک شهید شده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی' نامید.
خاورم**9208**1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال