قدردانی مردم از دولت و نهادهای خدمات رسان در پلدختر

پلدختر- ایرنا - پس از حادثه تلخ سیل در شهرستان پلدختر و تخلیه به موقع شهر و روستاهای اطراف شهرستان که 150 هکتار از وسعت 400 هکتاری شهر را دچار بحران کرد، نجات جان مردم در اولویت امور قرار گرفت و همین موضوع قدردانی مردم از این تلاش ها را به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا، اقدامات به موقع ستاد بحران کشور، استانداری لرستان و فرمانداری پلدختر در پیش بینی سیل و تخلیه به موقع شهر باعث شد تا خسارت جانی به صفر برسد، ولی حجم حادثه به نحوی بود که اسباب و اثاثیه مردم از بین رفت و خانه های آنها تخریب یا دچار آسیب جدی شد.
پایان کار سیل پلدختر آغاز کار دولت بود و انتظارات مردم وظیفه ادارات و نهادهای دولتی را سنگین کرد به گونه ای که هیات دولت به طور مستقیم برای حمایت و کمک به مردم وارد میدان شد. به طور نمونه وزیر ارتباطات برای برقراری ارتباط اینترنتی 48 ساعت در این شهر ماند و پس از برقراری این ارتباط به تهران بازگشت.
اسکان موقت سیل زدگان، تامین مایحتاج ضروری زندگی و برنامه ریزی برای جبران خسارت و تامین مسکن آسیب دیدگان دغدغه جدید دولت شد که با مشارکت هلال احمر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر دستگاه های خدمات رسان که در کنار دستگاه های دولت قرار گرفتند موجب شد به رغم سختی های زیادی که متحمل شدند رضایت کافی از خدمات رسانی داشته باشند.
امروز که به همراه نماینده تام الاختیار استاندار لرستان در شهرستان پلدختر و معاون عمرانی وی از کمپ ساحلی 70 خانواری سیل زدگان دیدن می کردیم استقبال و تقدیر اسکان یافتگان از احمد مرادپور به عنوان نماینده استانداری قابل توجه بود.
اکرم صادقی سرپرست خانوار سیل زده پلدختری که در کنار چادرشان به انتظار نماینده استاندار لرستان ایستاده بود، با تقدیر از خدمات دولت اظهار کرد: خسارت جانی قابل جبران نیست خدا را شاکریم که با هوشیاری مسوولان نظام اکنون عزیزی از خانواده خود را در این سیل از دست ندادیم.
وی افزود: امیدوارم این حادثه تلخ زمینه شکوفایی شهرستان پلدختر را فراهم کند و آینده خوبی را برای مردمان آن ترسیم کند.
دیگر سیل زده این کمپ نیز در این بازدید گفت: مردم پلدختر همواره پشتیبان دولت بوده اند و بر این اساس انتظارات ویژه ای از دولت دارند.
عباس زارع بیان کرد: دولت هر چه سریعتر نسبت به اسکان دایمی مردم سیل زده پلدختر اقدام کند و مردم نیز آماده هر گونه همکاری هستند.
وی ادامه داد: اگردولت ساخت یا بازسازی های واحدهای مسکونی را زودتر آغاز کند خودمان نیز آستین ها را بالا می زنیم و در کارها مشارکت می کنیم.
اسماعیل جودکی دیگر سیل زده چادر نشین پلدختری نیز به ایرنا گفت: امدادرسانی، خدمات رسانی و تامین اقلام ضروری و غذای روزانه به بهترین صورت انجام می شود اما در خدمات بهداشتی مناسب مثل سرویس بهداشتی و حمام کمبود وجود دارد.
وی بیان کرد: اسکان در چادر هم به موقع انجام شد اما در توزیع آن و سایر ملزومات مورد نیاز سیل زدگان مثل پتو و اقلام بهداشتی مشکل وجود داشت.
نماینده تام الاختیار استاندار و معاون عمرانی استاندار لرستان نیز در حاشیه بازدید از کمپ سیل زدگان پلدختر به ایرنا گفت: تاکنون بیش از 30 هزار تخته چادر در مناطق سیل زده شهرستان پلدختر توزیع شده است در حالی که نیاز واقعی بیش از سه هزار تخته نبود.
احمد مرادپور با اشاره به اینکه نظام توزیع کمک های مورد نیاز مردم توسط نهادها، ادارات و نیروهای نظامی نیاز به سامان دهی دارد، افزود: اقلام مورد نیاز مردم تامین شده و سرویس های بهداشتی هم در حد توان ایجاد شده است.
در این بازدید که بیش از یک ساعت به طول انجامید معاون استاندار لرستان به مسائل و مشکلات سیل زدگان رسیدگی کرد.
مرادپور همچنین پیش از آن بر نحوه تنظیف و شستن خیابان های شهر از گل و لای که توسط شهرداری پلدختر در حال انجام است نظارت کرد.
به گزارش ایرنا بر پایه تازه ترین آمار و برآوردها سیل دوازدهم فروردین جاری سبب تخریب کامل سه هزار خانه و خسارت به هشت هزار واحد مسکونی شهری و روستایی این شهرستان شد.
سیل همچنین 550 میلیارد تومان به بخش کشاورزی پلدختر آسیب زد و به 550 مغازه و فروشگاه خسارت کلی و جزیی وارد کرد.
حجم کلی خسارت و زیان های ناشی از سیل در استان لرستان نزدیک به 400 هزار میلیارد ریال تخمین زده شده است.
6033/3093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال