ترنم «نوحه‌خوان» با ساز ساکسوفون باریتون

تهران- ایرنا- در همکاری علی رهبری موسیقی‌دان و رهبر ارکستر با شرکت آلمانی «ناکسوس»، قطعه «نوحه خوان» با ساز ساکسوفون باریتون در شهر وین اتریش اجرا می‌شود.

علی رهبری روز شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار موسیقی ایرنا گفت: اثر «نوحه‌خوان» که چندی پیش توجه نوازنده نامدار ساکسوفون اسلواکی، «لادیس لاوفان سوویتس» را به‌خود جلب کرده بود با همکاری آهنگساز برای ساز ساکسیفون تنظیم شد.
ضبط این اثر ایرانی شنبه آینده 7 اردیبهشت ماه با نوازندگی لادیس لاوفان سویتس در شهر وین اتریش برای شرکت ناکسوس آغاز خواهد شد.
به گزارش روز شنبه خبرنگار موسیقی ایرنا، «نوحه‌خوان» که داستان روز عشورا را روایت می‌کند اثر علی رهبری است که سال 1347 برای ویولن و ارکستر سمفونیک ساخته شده بود. این اثر که قرار است مرداد ماه سال جاری با همین ارکستراسیون در مجموعه پوئم سمفونیک « مادرم ایران» به بازار جهانی عرضه خواهد شد، اینک با ساز ساکسوفون باریتون وارکستر سمفونیک نیز اجرا و ضبط می‌شود.
این اثر همراه با پوئم سمفونیک بیروت که چند ماه پیش در وین ضبط شده است و همچنین قطعه «مرشد» اثر جدید رهبری که مراحل پایانی خود را می‌گذراند، در قالب یک آلبوم توسط ناکسوس عرضه خواهند شد.
فراهنگ** 9494** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال