تصمیمی سیاسی برای اهداف اقتصادی

تهران- ایرنا- نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تروریستی خواندن سپاه از طرف آمریکا یک تصمیم سیاسی برای سوء استفاده از نتایج اقتصادی آن بوده که بی‌نتیجه مانده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، 19 فروردین روز مردم ایران با این خبر آغاز شد: آمریکا، سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد؛ خبری که با واکنش شدید ایرانیان مواجه شد و هر کس حمایتش از سپاه را به گونه ای نمایان کرد؛ نمایندگان با پوشیدن لباس سپاهیان در مجلس و کاربران فضای مجازی با هشتگ من یک سپاهی ام در شبکه های اجتماعی به این خبر واکنش نشان دادند.
اگر هدف آمریکا دو دسته کردن مردم و تفرقه انداختن بین آن ها بود، نتیجه این شد که حتی منتقدان سیاست های دولت و نیروی نظامی هم اقدام آمریکا را محکوم کردند. چنانچه واعظی، رییس دفتر رئیس جمهوری هم گفت که این اقدام آمریکا نتیجه عکس داد و محبوبیت سپاه را افزایش داد.
«حسین سلاح ورزی»، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درباره این اتفاق به ایرنا گفت: همه می دانیم که عمده ترین فعالیت های سپاه به ویژه در سال های اخیر، مبارزه با تروریست بوده و تروریستی خواندن این نیروی نظامی از طرف آمریکا برای همه جای تعجب دارد.
وی هدف اصلی آمریکا را فشار بر اقتصاد ایران دانست و افزود: این کار یک تصمیم سیاسی برای سوء استفاده از نتایج اقتصادی آن بوده که تاکنون بی نتیجه مانده است.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران ادامه داد: اگر هدف آمریکا فشار بر واحدهای اقتصادی بین المللی بوده که آن ها از مدت ها پیش تحریم هستند و فعالیت آن ها با محدودیت مواجه بوده است.
سلاح ورزی با اعتقاد به اینکه تصمیم آمریکا بیشتر تاثیر روانی دارد تا اقتصادی، تصریح کرد: پس از اعلام این خبر بازار ارز کمی ملتهب شد و عده ای آن را به اقدام آمریکا علیه سپاه مربوط دانستند، اما دیدیم که بعد از چند روز ثبات به بازار بازگشت و آب پاکی روی دست آن عده ریخت.
اقتصام**4037**9189

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال