استاد برجسته حوزه علمیه قم:

مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمکها به مناطق سیلزده دارند

قم- ایرنا - استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمک های مردمی به مناطق سیل زده دارند که یکی از آنها می تواند کمک به ساخت مسکن برای مردم سیلزده باشد.

آیت الله محسن غرویان روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این اقدام باید با هماهنگی مدیران اجرایی دولت و همت انسان های خیرخواه صورت گیرد.
وی با بیان این که آموزه های دینی اقتضا می کند به هر صورتی که می توانیم به سیلزده ها کمک کنیم، اضافه کرد: پیشگامی مساجد در ساخت مسکن سیل زده ها کار مفید، به جا و تاثیرگذاری است و باید دینداری، ایمان و اخلاق دینی را در این حوادث نشان دهیم.
غرویان ادامه داد: یکی از وظایف حکومت اسلامی رسیدگی به مشکلات مردم به ویژه هنگام وقوع حوادث طبیعی است و در عین حال مسلمانان نیز وظیفه رسیدگی به مشکلات هم نوعان خود را دارند.
وی اضافه کرد: بر اساس روایتی اگر کسی روز خود را آغاز نماید و اهتمامی به مشکلات مسلمانان نداشته باشد، مسلمان نیست.
غرویان ادامه داد:به طور حتم می دانیم خداوند راضی نیست سیل زده ها را به حال خود رها کنیم بنابراین وظیفه است افرادی که توانایی دارند کمک کنند.
استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (ص) پیامبر اخلاق بوده است، اخلاق نیز با حرف و شعار محقق نمی شود و نیازمند عمل است؛ باید با انفاق و نوع دوستی رحمانیت را در خود تجلی بخشیم.
وی با تاکید بر این که دین داری همان اخلاقیات است، گفت: مفاهیم دینی همین اخلاق و رفتار را به ما توصیه می کند و اگر انجام دهیم دین داریم، وگرنه فقط حرف دینداری می زنیم.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید روز چهارشنبه 28 فروردین ماه جاری در درس خارج فقه خود گفت: برخی پیشنهاد خوبی مطرح کرده اند که اهالی هر مسجد در کشور، هزینه ساخت یک واحد مسکونی ساده را برعهده بگیرند و این گونه مشکل حل می شود، وگرنه با اعتبارات دولتی در این تنگنا، انجام این کار به آسانی امکان پذیر نیست.
سیل در روزهای نخستین سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در برخی از نقاط کشور شد.
/2085/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال